Rehber Windows 11 Insider Geliştirici Kanalı’nı Değiştirme

Daha önceden Windows 11'in Geliştirici Kanalı’ndan ayrılmak mümkün değildi fakat artık geçiş yapabiliyorsunuz. Bunun için uymanız gereken bazı koşullar var. Her zaman kolayca geçiş yapmak mümkün olmayacağından dolayı fırsatı değerlendirmelisiniz. :)

Bazen bir cihazı Geliştirici Kanalı’ndan başka bir kanala geçirmek mümkün olabilir. Geliştirici Kanalı’ndan geçiş yapmak için hangi işlemin gerekli olduğunu belirlemek için ilk olarak mevcut yapı numaranızı bulmanız ve geçiş yapmak istediğiniz kanaldaki mevcut yapı numarasıyla kıyaslamanız gerekir.

Yapı numarasını bulmak için winver komutunu kullanabilirsiniz.

winver.png

Daha sonra Flight Hub'ı kontrol ederek istenilen kanaldaki test edilen yapının ne olduğunu belirleyiniz.

Mevcut yapı numaranız, geçiş yapmak istediğiniz kanaldaki yapı numarasına eşitse veya ondan daha düşükse:
  • Ayarlar > Windows Update > Windows Insider Program'i açınız.
  • "Choose your Insider settings"i seçiniz.
  • Beta Channel (Recommended) veya Release Preview Channel olmak üzere istenilen kanalı seçiniz.
  • Bir dahaki sefere güncelleme aldığınızda, yeni kanalınız için olacaktır.
WindowsKanalları.png

Not: Seçtiğiniz yeni kanalda güncellemelerin mevcut olması biraz zaman alabilir.

Mevcut yapı numaranız, geçmek istediğiniz kanaldaki yapı numarasından daha yüksekse:
  • Windows'u temiz kurulum ile bu rehbere göre kurunuz.
  • Settings > Update & Security > Windows Insider Program'e gidip istediğiniz kanalı seçiniz.

Laptop kullananlar Geliştirici sürümde epey bir ağızları yandı. Ben masaüstü kullanıcısı olarak sadece 1 kere problem yaşadım o da Intel'in sürücüsünden dolayı mavi ekran yiyordum. Ama yine de tedbir amaçlı betaya geçtim şimdi.

Betaya güncellemelerin daha geç verileceğini hatırlatayım belki daha stabil olur ama muhtemelen güncellemeler haftalık yerine aylık olur dağıtılır.

ewdk9tunj8e71[1].jpg

Son düzenleme:
Direkt ISO dosyası ile Windows 11 kurdum ve Insider hesabım yok. Şimdi bana hangi güncellemeler gelecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana normal güncellemeler gelecek. Insider hesabın yoksa tabii.

Sonu 71 ile biten ISO dosyası ile temiz kurulum yaparak Windows 11'e geçtim ve geçenlerde gelen güncelleme ile sonu 100 ile biten sürüme geçti. Şimdi bana gelecek güncellemeler beta sürüm mü yoksa geliştirici sürüm güncellemeleri olacak acaba? Belirttiğim gibi Insider hesabım yok.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı