Windows 11 işlemcim desteklemediği halde kurdum

Ben de her şey tam ama böyle bir hata alıyorum.

win11.PNG

Benim bilgisayarım işlemci dışında her özelliği karşılıyordu(i5 7200U). Ben de deneme amacıyla Windows 11 ISO'yu Rufus'la flash belleğe yazdım ve kurdum. Güncelleme alıyorum bugün 2defa güncelledim.

Benim de 7200U, bilgisayarımı zaten sıfırlamayı düşünüyordum, Windows'un 2021 Ekim güncellemesini bekliyordum, beklemek yerine direkt Windows 11'e geçilir mi?

Bende böyle biliyorum, ama anladığım kadarıyla o dll silmeden kurulum yapmış, nasıl yaptı acaba?
Ben USB'ye dosya falan atmadım, Windows'un sitesinden orijinal ISO dosyasını indirdim, ISO kalıbından D sürücüsünde bir klasöre çıkardım, içindeki appraiserres.dll dosyasını sildim, ardından setup'ı tıklayıp 10'dan 11'e geçişi sağladım. İşim bitince ISO dosyasını da, kalıptan çıkardığım dosyaları da sildim. Disk temizleme kısmından Windows.old klasörünü de kaldırdım. Şu an sorunsuz kullanıyorum, tüm program ve dosyalarım yerli yerinde. Rufus programı muhtemelen ISO dosyasını taşınabilir belleğe yazarken appraiserres.dll dosyasına müdahale ediyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı