Windows 11 işletim sistemi bulunamadı hatası

makomoko

Hectopat
Windows 11 kurmaya çalışıyordum.

Güvenli ön yükleme ve TPM 2.0 devre dışı olduğu için kurulumu tamamlayamadım. bir şekilde TPM'yi hallettim fakat ön yükleme yapabilmem için BIOS'un UEFI olması gerektiğini fark ettim.

Bu arada BIOS'un modu eski.

Sonrasında “cannot find OS Partition(s) for disk 1” hatası ile karşılaştım ve en sonunda da sanırım yanlışlıkla Windows'un yüklü olduğu diski devre dışı bıraktım dün bilgisayar sorunsuz çalışıyordu. Bu sabah girdiğimde “an operating System wasn't found” yazısı ile karşılaştım. BIOS üzerinde gözükse de bilgisayarda gözükmüyor sonra da bilgisayarı her yeniden başlattığımda BIOS'a atıyor hard disk kısmı gözükmüyor BIOS'u sıfırladığım için olabilir lütfen bana yardımcı olur musunuz saatlerdir uğraşıyorum çözüm üretebilmek için. Eğer sıfırlamak gerekiyorsa hiç sorun değil gerekirse format atalım.

Load setup defaults varsayılan ayarlara döndünüz halde böyle ise işletim sistemi kurulmamış ya da çökmüş olabilir.
Recep Baltaş beyin yayınlamış olduğu Rufus 3,16 ile Windows 11 hazırlayıp kurulum yapabilirsiniz.

Rehber: Rufus ile Windows 11 TPM/Secure Boot/RAM Gereksinimlerini Kaldırma

Rufus 3,16 Beta indirin

Şöyle bir sorun var şu anda bilgisayara srişim sağlayamıyorum bilgisayarı sürekli açtığımda BIOS'a atıyor.

Geri
Yukarı