Windows 11 kullanılır mı?

Daha fazla  
RAM
16 GB 3600 MHz
SSD veya HDD modeli
500 GB SSD
Ekran kartı
3060 Zotac Gaming 12GB
Anakart
Gigabyte 450MH
İşlemci
Ryzen 5 5600
Selam dostlarım. Windows 11 kullanılır mı? Diye birçok konu var güncel sorunları nelerdir? Kullanmalı mıyım? Ve kullanacaksam neden kullanmalıyım. Arkadaşlarımdan geçenler var bazıları olumlu bazıları olumsuz ben kararsız kaldım görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler (not: Bu arada sistemim iyi.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlarım. Windows 11 kullanılır mı? Diye birçok konu var güncel sorunları nelerdir? Kullanmalı mıyım? Ve kullanacaksam neden kullanmalıyım. Arkadaşlarımdan geçenler var bazıları olumlu bazıları olumsuz ben kararsız kaldım görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler (not: Bu arada sistemim iyi.)

Halen Windows 11 bence kullanılmaz. Windows 10 stabil.

Yeni kurduğum PC'de W11 kullanıyorum genel olarak iyi olsa da halen sorunları var. En basitinden oyun esnasında durduk yere masaüstünü gösteriyor, alt tab yapmışsın gibi. Oyuna geri dönmek gerekiyor. Can sıkıyor hâliyle. Bu tip ufak tefek sorunlar çıkabiliyor. Bence de bir süre W10'da kalmak daha iyi olabilir.

1 yıllık tecrübe olarak ben aktarıyım sen kendin seçim yap istersen. Öncelikle arada fark yaratan sadece görsellik ve animasyon oldu herhangi bir wouv dedirten bir iyileştirme yok, stabilite olarak Windows 10 ile karşılaştırıldığında Windows 10 daha stabil ve daha kararlı. Eğer oyun oynuyorsan bazen sorunlara hazır olman gerek tabii bu biraz şans başkasında olur sende olmaz bilemem ama oyun oynarken tuş basılı kalmış gibi sorunlara oluşabiliyor, oyunlarda bazen drop yiyebilirsin veya senin isteğin dışı hareket yapabilir, mavi ekran sorunu 1-2 kez yaşadım, ama çoğunlukla yaşadığım sorun bilgisayarın tepkisiz kalmasıydı sağ tıklayıp NVIDIA seçiyorum mesela ama sistem açmıyordu kontrol panelini veya bilgisayarıma tıklıyorum ben ekrana bakıyorum ekran bana bakıyor aramızda sıcak bir ilişki oluşuyor ama yine de açmıyor bilgisayarımı. Sonuç olarak benim tercihimi sorarsan 1 yıl sonrasında ben Windows 10 derim.

@Emircan kılavuz evet, sisteminiz iyi ve Windows 11 icin yeterli. Bir gecip bakin derim. Begenmezseniz ayarlarin kurtarma bolumunden geri don tiklayarak Windows 10'a geri donebilirsiniz. Bunun icin Windows.old klasorunu silmeyin.

Temiz kurulumla gececekseniz daha iyi olur ama bu sefer Windows 10'a gecmek icin USB ile format atmak gerekir.

Geri
Yukarı