Windows 11 kurduktan sonra ses aygıtı görünmüyor

HAKDER

Centipat
Daha fazla  
RAM
Ramtech 8 GB DDR3 1600 MHz 1.5V
SSD veya HDD modeli
TOSHIBA OCZ 480GB TR200 Serisi Sata 3.0 SSD (Okuma
Ekran kartı
asus Nvıdıa gt630 128bit 2gb
Anakart
A55BN-E
İşlemci
AMD A8-6600K APU with Radeon(tm) HD Graphics
Merhabalar. ailenize yeni katılımcı olarak aranızdayım, tüm yönetime üstün başarı dileklerimle, Recep Baltaş başta olmak üzere :)

Sorunuma gelince, ben yıllardır Windows 10 Pro sürümü kullanmakta idim, sevgili @baltaşın anlatımları üzerinden Windows 11'e terfi ettik,
Görüşümü de belirtmek isterim bugüne kadar kullandığım en iyi Windows sürümü diyebilirim "ses sorunları hariç tabii: )

Kasam 32inc Grundig TV monitör olarak kullanıyorum bu şeklide bağlı HDMI ile, ses sorunu şu şekilde oluşuyor normalde TV'den ses alamıyorum ses barı aç kapa yaptığımda bir süreliğine ses geliyor 15-20sn sora ses tekrar kesiliyor, işin çok bilgini değilim bildiğim bütün yöntemleri 2 gündür denedim bir sonuç alamadım, ekran kartım ASUS NVIDIA GT630 2 GB, 128bit, sürücü güncellemesi yaptım NVIDIA kendi sitesinden fayda etmedi, Realtek ses kartını güncelledim nafile, bir de şu sorun var orj kendi üretisi sayfalarından indirip kurduğum ses ve ekran kartı sürücüleri uyumlu değil hatası alıyorum kurulum da.

PC.png

Dipnot: Bu sorunu daha önce Windows 10'un bir sürümünde yaşamıştım o surunu hdaudio_1.00.00.59_xp_vista_win7 diye bir ufak setup ile çözüme kavuşturmuştum, o çözümü Windows 11'de denedim işe yaramadı. Şimdiden müteşekkirim cevaplarınız için. Kolay gelsin.

@Dynamics cevap için teşekkür ederim, ve şunu ifade etmek isterim, özellikle windows 11 kullanıcıları için bulduğum çözümü bir video lu anlatım yaparak technopat kullanıcıları ve win 11 de ses sonunu yaşayanlar için buradan paylaşmak isterim mümkün ise, sorunun çözümü bir kaç adımda kolaylıkla çözülebiliyormuş aslında, ben manuel kurulum yaparak yabancı bir forumda anlatılanlar üzerinden inf uzantısını aygıt yöneticisi Ses,video ve oyun denetleyicileri altında ( NVIDIA Hıgh Defination Autio bileşeni üzerinden sürücüleri manuel güncelleştir üzerinden bulmuş olduğum setup içindeki inf uzantısını kurarak çözdüm. Selametle...

@Dynamics cevap için teşekkür ederim, ve şunu ifade etmek isterim, özellikle windows 11 kullanıcıları için bulduğum çözümü bir video lu anlatım yaparak technopat kullanıcıları ve win 11 de ses sonunu yaşayanlar için buradan paylaşmak isterim mümkün ise, sorunun çözümü bir kaç adımda kolaylıkla çözülebiliyormuş aslında, ben manuel kurulum yaparak yabancı bir forumda anlatılanlar üzerinden inf uzantısını aygıt yöneticisi Ses,video ve oyun denetleyicileri altında ( NVIDIA Hıgh Defination Autio bileşeni üzerinden sürücüleri manuel güncelleştir üzerinden bulmuş olduğum setup içindeki inf uzantısını kurarak çözdüm. Selametle...
Merhaba hocam, aynı şey benim de başıma geldi. Ne yapmalıyım, yardımcı olabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı