Windows 11 kurulmalı mı?

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese selam! 2-3 hafta öncesine kadar bilgisayarımın ayarlar kısmına Windows 11 işletim sistemine yükseltin, bilgisayarınız için hazır diye bir bildirim geldi. Az önce whynotwin 11 adlı programdan bilgisayarımın Windows 11'i destekleyip desteklemediğine baktım ve sonuçlar şu şekilde;

1638884127314.png

1638884164805.png

Bu şekilde sonuçlar aldım. Sizce kurmalı mıyım? Fikirlerinizi bekliyorum, iyi sosyaller!

Herkese selam! 2-3 hafta öncesine kadar bilgisayarımın ayarlar kısmına Windows 11 işletim sistemine yükseltin, bilgisayarınız için hazır diye bir bildirim geldi. Az önce whynotwin 11 adlı programdan bilgisayarımın Windows 11'i destekleyip desteklemediğine baktım ve sonuçlar şu şekilde;

Eki Görüntüle 1235854

Eki Görüntüle 1235855

Bu şekilde sonuçlar aldım. Sizce kurmalı mıyım? Fikirlerinizi bekliyorum, iyi sosyaller!
ben beta aşamasındayken kurmuştum o zaman baya hata vardı şimdi o kadr hata yok gayet iyi bunlara bakmamıştım ama bence acele etme çok gerekli bişi değil windows 10 devam et.

Birazcık sorunlu. Hatalar var biraz. Başlat menüsünde simgeleri taşırken üst üste takılıp kalması, bir görseli sürükle-bırak ile bırakamamak ve dahası gibi. Kullanım zorlaşmış gibi bir de. Sağ tık yapınca açılan menü değişmiş ve kullanışsız olmuş eskisine kıyasla. Bunlar gibi daha bir çok sorun vardır 2 günde bulduğum. Katlanırım diyorsanız geçebilirsiniz bence.

Eki Görüntüle 1235854

Eki Görüntüle 1235855

Bence şu an için yükseltmek yerine bekle derim. Her ne kadar sorunlar yavaş yavaş çözülse de, Windows 10'da daha rahat olursun şu an için.

Eki Görüntüle 1235854

Eki Görüntüle 1235855

Beklemek en iyisi olur çoğu hata düzeltildi ama hala hatalar var Win 11'de, ben kullanıcısı olarak daha önermem yani.

Çok ilginç bende hata kalmadı. Visual studio kurulumunda simgenin aşağı kayması dışında hata görmedim, sorunsuz kullanıyorum.

O kadar beklenmesi gerektiğini düşünmüyorum. Ne zaman düzelirse (tahmini 6 ayı bulur gibi geliyor bana) o zaman geçilebileceğini düşünüyorum.

Ben Windows 11'e geçtim, lakin beğenmediğim şeyler mevcut. Mesela görev çubuğu fazla kalın ve boyutunu ayarlayamıyoruz, görev çubuğunun herhangi bir yerine sağ tık yaptığımızda Windows 10 da görev yönetyicisini rahatlıkla başlatabilirken bunu Windows 11 de sadece Windows logosuna sağ tık yaparak yapabiliyoruz ve bu SİNİR BOZUCU. Masa üstünde sağ tık yapınca çıkan uygulama seçenekleri artık başka bir tık daha yaparak açılabiliyor ve bu da SİNİR BOZUCU. Kısaca şu an için Windows 11'e geçmenin hiçbir mantığı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı