Windows 11 kurulu laptopa 10 kurunca kararsızlık olur mu?

Evet şaşırtıcı ama bilgisayarım gayet güzel ama bir anda fps drop ve bilgisayar içerisinde de kasmalar yapmaya başladı uzun süredir vakit buldukça halletmeye çalışıyordum macun bakım orj. windows format vs. ama sonuç alamamıştım böyle bir yöntem ile çare bulacağımı bende düşünmezdim ama aklıma geldi yaptım fps önceden 120 iken şuan 230 240 ve hiç kasma yok önceki gibi :)
Yahu o çakma Windows değil ki. Söylediğiniz saçmalığa bakın. Sağ altta gözüken "Windows'u etkinleştirin" yazısı deneme sürümü kullandığınızı gösterir. Orijinal Windows sizin KMSpico denilen programla etkinleştirdiğiniz Windows değildir. Bir ürün anahtarı alır ve Windows'u aktifleştirirsiniz. Veya laptop içinde OEM olarak anakarta gömülü gelir. Orijinal Windows budur.

Şimdi Windows 11 kurulu olan bir laptop almıştım ve Windows 11 sıktı bayağı Windows 10'a geçmek istiyorum ama kararsızlık olur mu laptopun altında Windows 11 logolu bir etiket var model Monster Abra A7 v13.2.

Kararsızlık gibi bir durum olmaz Windows 10 kullanabilirsiniz.

Veya temiz bir Windows 11 kuriyim ayarlardaki sıfırla seçeneği ile sizler ne dersiniz?

Ayarlardaki sıfırlama seçeneğini kullanırsanız temiz kurulum işlevi görmez temiz olmaz yani. Ayrıca normal formata göre sıfırlanması çok daha uzun sürer, bazen sıfırlama yaparken hata veriyor bu da Windows'u yeniden kurmanıza bile neden olabilir. Dosyaları, uygulamaları falan kaldırır, ayarları sıfırlar ancak temiz kurulum çok daha iyi diski biçimlendirip Windows'u kurunca tertemiz oluyor. Windows 11 kurman ya da Windows 10 kurman senin seçimin, ikisi de iyi nasıl istersen.

Ayarlardaki sıfırlama seçeneğini kullanırsanız temiz kurulum işlevi görmez temiz olmaz yani. Ayrıca normal formata göre sıfırlanması çok daha uzun sürer, bazen sıfırlama yaparken hata veriyor bu da Windows'u yeniden kurmanıza bile neden olabilir. Dosyaları, uygulamaları falan kaldırır, ayarları sıfırlar ancak temiz kurulum çok daha iyi diski biçimlendirip Windows'u kurunca tertemiz oluyor. Windows 11 kurman ya da Windows 10 kurman senin seçimin, ikisi de iyi nasıl istersen.
Hocam ben eskiden sürekli yerel format atıyordum. Daha küçükken USB formatı çok bilmiyoruz ya. Sene 2017 gibi Windows 10 zamanları. Format 1 gün sürüyordu ya. USB kurulumları öğrenince şoke olmuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı