Çözüldü Windows 11 kurulumu sonrası BIOS'a girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HeroGTR

Decipat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar videoyu ekliyorum. Önceden ASUS yazısı gelirdi. Ekran DP ile bağlı birkaç kez turuncuya dönüp en son BIOS ekranını atlayıp öyle açılıyor. Bu esnada klavye de hemen bağlanmıyor. Araştırdığımda UEFI modunda da başlama ekranı gelmiyor. Siyah ekranda kalıyor. BIOS güncel. Hızlı başlatma seçeneği de aktif değil. Nasıl çözebilirim?

Çözüm
Bunu dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Denedim ama sonuç aynı siyah ekran.

Kurulumdan sonra ayarlarda değişiklik yaptıysanız olma ihtimali var.
VGA ve HDMI kablosuyla deneyeceğim umarım böyle erişebilirim.

Sorunu çözdüm; öncelikle DP kablosunu çıkararak HDMI ile bağlantı yapmak gerek, ardından başlangıçta BIOS ekranı görünüyor. Asus marka kullandığım için DEL ile girdim. Burdan Fast Boot özelliğini “Disable” olarak değiştirdim. Ve HDMI kablosunu çıkararak tekrar DP ile bağladım. Şimdi açılışta BIOS ekranı geliyor.
Sorun DP kablonuzdan, anakart express versiyonuna uygun olmayan ekran kartı takmanızdan veya ekran kartının bağlantıyı farklı algılamasından dolayı kaynaklanıyor olabilir aynı sorunu dönüştürücü ile yaşadım. Varsa HDMI kablosu ile görüntü almayı deneyin.

Arkadaşlar videoyu ekliyorum. Önceden ASUS yazısı gelirdi. Ekran DP ile bağlı birkaç kez turuncuya dönüp en son BIOS ekranını atlayıp öyle açılıyor. Bu esnada klavye de hemen bağlanmıyor. Araştırdığımda UEFI modunda da başlama ekranı gelmiyor. Siyah ekranda kalıyor. BIOS güncel. Hızlı başlatma seçeneği de aktif değil. Nasıl çözebilirim?

Ayarlar Windows Update Gelişmiş Seçenekler Kurtarma Gelişmiş Başlangıç Kısmından Girebilirsiniz Bende Hızlı Başlatma açık ve Windows Üzerinden giriyorum BIOS'a Ama sizde ki durumu pek anlamadım ama Windows Update üzerinden girebilirisiniz.

UEFI ayarlarının yanlış olması, sabit disk veya Windows 11'in yanlış kurulumundan kaynaklı olabilir.

Sorun DP kablonuzdan, anakart Express versiyonuna uygun olmayan ekran kartı taktığınızdan veya ekran kartının bağlantıyı farklı algılamasından dolayı kaynaklanıyor olabilir aynı sorunu dönüştürücü ile yaşadım. Varsa HDMI kablosu ile görüntü almayı deneyin.
Asus B450M-K kullanıyorum. Fastboot özelliği varsa eğer ondan olmuş olabilir mi ?

Ayarlar Windows Update Gelişmiş Seçenekler Kurtarma Gelişmiş Başlangıç Kısmından Girebilirsiniz Bende Hızlı Başlatma açık ve Windows Üzerinden giriyorum BIOS'a Ama sizde ki durumu pek anlamadım ama Windows Update üzerinden girebilirisiniz.
Bu şekilde de giriş yapamıyorum yukarıda yazdığım gibi siyah ekranda kalıyor.

UEFI ayarlarının yanlış olması, sabit disk veya Windows 11'in yanlış kurulumundan kaynaklı olabilir.
Bios ayarlarında Fastboot veya ERP ayarlarıyla ilgili olabilir mi ?

Bunu dene.
Denedim ama sonuç aynı siyah ekran.

Kurulumdan sonra ayarlarda değişiklik yaptıysanız olma ihtimali var.
VGA ve HDMI kablosuyla deneyeceğim umarım böyle erişebilirim.

Sorunu çözdüm; öncelikle DP kablosunu çıkararak HDMI ile bağlantı yapmak gerek, ardından başlangıçta BIOS ekranı görünüyor. Asus marka kullandığım için DEL ile girdim. Burdan Fast Boot özelliğini “Disable” olarak değiştirdim. Ve HDMI kablosunu çıkararak tekrar DP ile bağladım. Şimdi açılışta BIOS ekranı geliyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı