Windows 11 lisansı etkinleştirirken "Hata kodu 0xc0000022" hatası

SansyGuven

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Aldığım yeni Acer bilgisayara Windows 11 Home kurulumu yaptım orijinal ürün anahtarı ile birlikte. 3-4 gün sıkıntısız geçti ancak sonrasında bilgisayarı açtığımda giriş ekranında "bir pin sağlayın" hatası aldım. Bu sorun bilgisayara erişmemi engelliyordu. Microsoft servisini aradım ve beraber bilgisayarı sıfırlayarak durumu düzelttik. Ama bu sefer de Windows'un etkinleştirilmediğini gördüm. Hemen daha önce satın aldığım ve etkinleştirdiğim ürün anahtarını girdim ama ürün anahtarınız çalışmadı hatasıyla karşılaştım. Hata kodu 0xc0000022 ne yapmam gerekiyor? Aldığım ürün anahtarı yalan mı oldu?

Pekiyi bu ürün anahtarını nereden satın aldınız? Bu satın aldığınız ürün anahtarı orijinal mi? Lütfen yazar mısınız? Problemi ona göre anlayacağım.

evet bildiğim kadarıyla orijinaldi. Ürün anahtarını hepsiburadadan temin ettim.

ürünün linki burada: https://www.hepsiburada.com/microso...ik-lisans-p-HBCV000020V1PO?magaza=Hepsiburada

Aldığın yere başvur. Herkese aynı lisansı satıyorlar o yüzden. WhatsApp'tan iletişime geçmelisin.
Satıcı herhangi bir teknik sorunda microsofta yönlendiriyor. Yarın microsoftla konuşacağım ama içimden bir ses ürün anahtarım bir şekilde yandı gibime geliyor. keşke oem alsaydım.

Son düzenleme:
Evet bildiğim kadarıyla orijinaldi. Ürün anahtarını Hepsiburada'dan temin ettim.

Ürünün linki burada: https://www.hepsiburada.com/microso...ik-lisans-p-HBCV000020V1PO?magaza=Hepsiburada

Anladım öncelikle başlat+r klavye tuşu ile winver yazın cihazın güncel olup olmadığına bakın sonra sırasıyla ayarlar güncelleştirme ve güvenlik yani Windows Update'e gidip güncelleştirmeleri denetle deyin cihazınız güncel değilse güncelleyin.

Sonra etkinleştirme sorun gidericisini çalıştırmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken başlat, ayarlar, ve etkinleştirmeyi seçin ardından orada bir yerde sorun giderme yazması lazım sonuçta her ne kadar etkin olmadığınız gözükse bile belki sorun bilinmeyen bir neden olabilir bunu yapın.

Eğer ki sorun devam ediyorsa ürün anahtarını değiştirmeyi deneyin. Bunun için başlat, ayarlar, sistem, etkinleştirme, ürün anahtarını güncelleştir, ürün anahtarını değiştir deyin

Eğer ki sorununuz devam ediyorsa Microsoft'la iletişime geçin onlar gerekli bilgiyi size aktaracak. Bu arada aldığınız ürün anahtarının sahte olup olmadığı konusunda şüpheliyim.

Anladım öncelikle başlat+r klavye tuşu ile winver yazın cihazın güncel olup olmadığına bakın sonra sırasıyla ayarlar güncelleştirme ve güvenlik yani Windows Update'e gidip güncelleştirmeleri denetle deyin cihazınız güncel değilse güncelleyin.

Sonra etkinleştirme sorun gidericisini çalıştırmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken başlat, ayarlar, ve etkinleştirmeyi seçin ardından orada bir yerde sorun giderme yazması lazım sonuçta her ne kadar etkin olmadığınız gözükse bile belki sorun bilinmeyen bir neden olabilir bunu yapın.

Eğer ki sorun devam ediyorsa ürün anahtarını değiştirmeyi deneyin. Bunun için başlat, ayarlar, sistem, etkinleştirme, ürün anahtarını güncelleştir, ürün anahtarını değiştir deyin

Eğer ki sorununuz devam ediyorsa Microsoft'la iletişime geçin onlar gerekli bilgiyi size aktaracak. Bu arada aldığınız ürün anahtarının sahte olup olmadığı konusunda şüpheliyim.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Herhangi bir güncelleme eksiği gözükmüyor, sorun giderici de "sorunu gideremedik lütfen daha sonra deneyin veya ürün anahtarı alın" uyarısını veriyor. ürün anahtarını değiştire girip satın aldığım keyi girince de bu key çalışmadı diyor. elim kolum bağlı şu an. Son çare microsoftu aramak kaldı.

Bilgisayarı sıfırladığım için keyimde silinmiş olabilir mi? bu konuda microsoft yetkilisi beni uyarmadı. Sanırım bunların iadesi de mümkün değil. Microsoft sorunu çözebilecek mi acaba, göreceğiz. en aski durumda oem key önerir misiniz? çünkü bir orijinal key daha alacak imkanım yok.

Geri
Yukarı