Windows 11 mi Windows 10 mu?

Ne desteklememesi dostum? GP66 11ug vardı, aynı sorun onda da vardı. Şimdi 5600X-3080 sistemim var hala aynı sorunlar. Windows 11'in sadece bu forumda bu kadar fanatiği var. Çıktığından beri her ay yüklüyorum, sonuç aynı. Belkide insanlar pek takılmıyor diyeceğim ama sistem 3 gün sonra o kadar ağırlaşıyor ki hemen fark ettiriyor.
Yani, video kaydı paylaşabilirim. Ben takılma, hantallaşma vb bir sorun yaşamıyorum. Pek çok kişiden daha ağır kullanıyorum sistemimi halbuki.

5 gündür deniyoruz. Hala olmamış. Animasyon geçişleri o kadar ağır kalıyor ki deneyimli bir kullanıcı hemen fark ediyor. Üstelik oyunlar geç açılıyor. Üstlelik Görev Yöneticisi'ni kaydırırken, geçişlerde bile takılma oluyor.

Günümüz işletim sistemleri artık hıza değil görünüme daha çok önem veriyor.
Kısacası macOS gibi Windows da artık arayüze daha çok önem veriyor.
O yüzden artık Windows'da da macOS gibi çok fazla animasyon var.
O yüzden çok hızlı bir akıcılık beklemeyin. Bu olayın Windows 11 ile bir alakası yok yani.

Günümüz işletim sistemleri artık hıza değil görünüme daha çok önem veriyor.
Kısacası macOS gibi Windows da artık arayüze daha çok önem veriyor.
O yüzden artık Windows'da da macOS gibi çok fazla animasyon var.
O yüzden çok hızlı bir akıcılık beklemeyin. Bu olayın Windows 11 ile bir alakası yok yani.

Görünümü yüzünden yükleyip siliyorum zaten. Ama animasyonlarda takılma oluyorsa bunda sıkıntı vardır.

Kesinlikle 10.

11 performans anlamında rezalet. Sadece oyunlar için söylemiyorum bunu. Dosya yöneticisinde klasörler arasında gezinirken bile ıkınan, sağ tıklayınca menüyü açarken tekleyen bir işletim sistemi olmamalı 2022 yılında. Ki bu dediğim M2 SSD, I7-9750h işlemci ve 32 gb ramli bir dizüstü bilgisayarda yaşanıyor. Programları tekrardan kurmam ayarları yapmam çok vaktimi alır diye şimdilik tahammül ediyorum ama yakaladığım ilk fırsatta 10’a geri döneceğim.

@Glorwinn
Laptop Windows 11 ile geliyorsa Windows 11 ile kullanın.
Çünkü Windows 11 ile çıkan bir laptop Windows 11 için tasarlanmıştır ve Windows 11 ile daha optimize çalışır.

Sizin dediğiniz şey Windows 10 için tasarlanmış laptopa Windows 7 veya Windows 8.1 kurmanızla aynı şey.
Kısacası yeni bilgisayar ile en iyi performans için yeni Windows şart.👍

Buna hiç katılmıyorum hocam benim bilgisayarım NP300E5A Windows 7 için tasarlanmış ama Windows 10 da daha iyi performans alıyorum Windows 7 geçnce 30FPS falan kayıp yaşıyorum hocam yani dediğim şu PC ne kadar eski olursa olsun yeni sistemde daha iyi performans veriyor 12 yıllık PC var bende Windows 11 kursam Valorant bile açar

Kesinlikle 10.

11 performans anlamında rezalet. Sadece oyunlar için söylemiyorum bunu. Dosya yöneticisinde klasörler arasında gezinirken bile ıkınan, sağ tıklayınca menüyü açarken tekleyen bir işletim sistemi olmamalı 2022 yılında. Ki bu dediğim M.2 SSD, i7-9750H işlemci ve 32 GB RAM'li bir dizüstü bilgisayarda yaşanıyor. Programları tekrardan kurmam ayarları yapmam çok vaktimi alır diye şimdilik tahammül ediyorum ama yakaladığım ilk fırsatta 10'a geri döneceğim.

Hocam çok yanlış dediğiniz şey 2022 yılında o sızıntıların çoğu virustü yan virus indiripte lütfen W11 karalamayınız gayet iyi bir sistem ya da sizin PC niz çakma :D

Buna hiç katılmıyorum hocam benim bilgisayarım NP300E5A Windows 7 için tasarlanmış ama Windows 10 da daha iyi performans alıyorum Windows 7 geçnce 30FPS falan kayıp yaşıyorum hocam yani dediğim şu PC ne kadar eski olursa olsun yeni sistemde daha iyi performans veriyor 12 yıllık PC var bende Windows 11 kursam Valorant bile açar.

Hocam çok yanlış dediğiniz şey 2022 yılında o sızıntıların çoğu virustü yan virus indiripte lütfen W11 karalamayınız gayet iyi bir sistem ya da sizin PC niz çakma :D

Windows 7 için bu dediğiniz doğru olabilir çünkü Aero çok fazla RAM harcıyor.😀

:D Windows 7 ve Windows 10 arasında fazla işlemci ve RAM kullanımı farkı yok ortalama %5 kadar daha fazla kullanıyor Windows 10 ikisini de kullandım en iyisi Windows XP :D

Artık neredeyse hiçbir uygulama Windows XP'yi desteklemiyor. Hatta WinRAR bile Windows XP desteğini yakın zamanda bıraktı diye duymuştum en son.😃

Geri
Yukarı