Çözüldü Windows 11 Microsoft Store hata veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

m3081

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Windows 11 kullanıyorum, ana kartım TPM desteklemediğinden ISO dosyasındaki sources klasöründe install.wim dışında her şeyi Windows 10 ISO dosyasındaki dosyalarla değiştirdim. Ve kurdum ancak Microsoft Store ve Microsoft Store uygulamaları açılmıyor. DISM ve SFC yaptım, hala aynı wsreset yaparken bu hatayı verdi.

1624033370462.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemi aşağıda anlatıldığı şekilde yapın ve tekrar format atın. @m3081
Windows 11 kullanıyorum, ana kartım TPM desteklemediğinden ISO dosyasındaki sources klasöründe install.wim dışında her şeyi Windows 10 ISO dosyasındaki dosyalarla değiştirdim. Ve kurdum ancak Microsoft Store ve Microsoft Store uygulamaları açılmıyor. DISM ve SFC yaptım, hala aynı wsreset yaparken bu hatayı verdi.

Eki Görüntüle 1073730

Windows 11 daha çıkmadı, hata olması normal. 10 kullan.

Sanırım. Msix ve. Appx de yüklenmiyor.

1624033711310.png

1. Windows PowerShell'i yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları sırasıyla girmeyi deneyin.
Kod:
PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command "& {$manifest = (Get-AppxPackage *WindowsStore*).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}"
Get-AppxPackage -allusers Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml"}

2. Settings > Apps > Apps & Features> Microsoft Store'a tıklayın > Advanced options> Reset. yöntemini deneyin.

3. Windows 10 Settings > Update and Security > Troubleshoot > Additional troubleshooters Bu yolu izleyerek Store hata gidericisini çalıştırın.

Hepsi farklı çözüm yöntemleri. Teker teker deneyin.

Kaynak:

Windows 10 kullan diyen arkadaşlar, bu hata sadece Windows 11'de yok. :)

1. Windows PowerShell'i yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları sırasıyla girmeyi deneyin.
Kod:
PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command "& {$manifest = (Get-AppxPackage *WindowsStore*).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}"
Get-AppxPackage -allusers Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml"}

2. Settings > Apps > Apps & Features> Microsoft Store'a tıklayın > Advanced options> Reset. yöntemini deneyin.

3. Windows 10 Settings > Update and Security > Troubleshoot > Additional troubleshooters Bu yolu izleyerek Store hata gidericisini çalıştırın.

Hepsi farklı çözüm yöntemleri. Teker teker deneyin.

Kaynak:

Teşekkürler deneyeyim hemen.

Mümkünse PowerShell dosya konumunu söyler misiniz? Başlat menüsünde sağ tıklayamıyorum da.
Hatta gerek kalmadı. Görev yöneticisinden dosya konumunu açtım ve yönetici olarak çalıştırdım.

Çalıştır üzerinden açmayı deneyin isterseniz. powershell.exe

Dosya konumu: C:\Users\ApRa\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Windows PowerShell.

Store'u tekrar açmayı deneyin. Olmamışsa diğer seçeneklerle ilerleyin.

Açılmıyor, diğer seçenekleri deneyeyim.
2. yöntem işe yaramadı. Şu an 3. yöntemi deniyorum.
1624034698454.png

3. de işe yaramadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı