Windows 11 neden hala stabil değil?

Soykan Soycan

Kilopat
Daha fazla  
2015'te Windows 10'un çıktığı zamanı hatırlıyorum da hiç sorun yaşandığını görmedim. Herkes sorunsuzca ilk günden kullanmaya başlamıştı. Windows 11 çıkalı 1.5 yıl oldu ve hala birçok programda uyum problemleri yaşanıyor ve performans olarak Windows 10'a göre daha düşük kalabiliyor. Bunun nedeni nedir?

Kendi bilgisayarım için olabildiğince yeterli.

Windows 10 çıktığında 8.1 kullanıyordum laptopumda güncelleme geldiğinde 10'a geçmiştim ve hiç sorun yaşamamıştım ,aksine 8.1 de nadiren mavi ekran yerken 10 da hiç yememiştim garip. Keşke macOS veya Windows dayatmasından kurtulabilsek tekelden kurtulsak.

Gayet stabil şu an ilk çıktığından beri de kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Oyun performansı olarak Windows 10'dan bir farkı yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Microsoft'un kare temalı Windows 10'u sıkıcı gelmiştir. Güzel kenarlı Windows 11'i yenilikçi sanıyorlar.

2015'te Windows 10'un çıktığı zamanı hatırlıyorum da hiç sorun yaşandığını görmedim. Herkes sorunsuzca ilk günden kullanmaya başlamıştı. Windows 11 çıkalı 1.5 yıl oldu ve hala birçok programda uyum problemleri yaşanıyor ve performans olarak Windows 10'a göre daha düşük kalabiliyor. Bunun nedeni nedir?

Microsoft'un umursamazlığından dolayı.

Windows 11'in kaderi, birkaç ay sonra 8'inki ile aynı olacak zannımca. Dendiği gibi bu bir ara sürüm muhtemelen. Windows 12 daha az hatalı ve kararlı olarak piyasaya sürülür umarım. Benim güncel sürüm takıntım olmasa ben de 10'da kalabilirdim.

Geri
Yukarı