Windows 11 neden TPM 2.0'ı ve Secure Boot'u zorunlu tutuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aytuğ Toprak

Decapat
@Aytuğ Toprak geçmişe çok takılı kalmışsın bu düşünce yapısından uzaklaş bence. @MuhammedA bahsettiğimiz firma Samsung veya Huawei değil ona göre eleştirebilirsin :)

Geri kafalı değilim sadece Windows gibi bir işletim sisteminin sözde güvenlik için TPM 2.0 zorunlu kılacakmış gibi durması saçma. Sadece markayı daha güvenli göstermeye çalıştıkları bence bariz ortada.

MuhammedA

Decipat
Makaleler
4
Yer
C:\$WINDOWS.~BT
Sonrada TPM 2.0 ekleme yollarına girerseniz kredi kartı bilgilerinizi veya önemli dosyalarınızı satın alım yaptığınız şirketin elinde dans eder. Siz aşmaya çalıştıkça eritirler sizi.
Sence ben onun bir anakart parçası olduğunu ya da işlemcilerde olduğunun bilmiyor muyum?

Berkay Sunan

Picopat
Yer
İstanbul
Sonrada TPM 2.0 ekleme yollarına girerseniz kredi kartı bilgilerinizi veya önemli dosyalarınızı satın alım yaptığınız şirketin elinde dans eder. Siz aşmaya çalıştıkça eritirler sizi.
Bu konuda haklısın.
Zaten TPM satın alınabilir ve anakarta takılabilir diye düşünüyorum.
Hani yeni bir anakart veya PC almaktan ziyade.

Katrei Matem

Megapat
Makaleler
57
Bana bir Linux'çu gözüyle bakmana gerek yok bir MacOS'ci gözüyle de bakabilirsin. Ben açık kaynak yazılım holiganı değilim örneğin bak bakalım MacOS'e, Windows'un şu an yaptığı gibi bir eskitme yapıyor mu gör :D?
Buyur Mac OS Monterey;
1632509080251.png

Kaynak;

FilterKill

Decapat
Yer
Gielnor
Geri kafalı değilim sadece Windows gibi bir işletim sisteminin sözde güvenlik için TPM 2.0 zorunlu kılacakmış gibi durması saçma. Sadece markayı daha güvenli göstermeye çalıştıkları bence bariz ortada.

Standart haline gelmiş bir modülü zorunlu kılmak güvenli göstermeye çalışmaktan öte, güvenliği arttırma adımıdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı