Windows 11 nihai sürümünde halen çalışmayan özellik

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Masaüstünde mesela bir video dosyası atmak istiyorsunuz Chrome'a. Chrome'u simge durumuna küçülttünüz. Videoyu simgeye taşıdığınızda Chrome açılmıyor kullanılamaz işareti çıkıyor. Yani herhangi bir dosyayı simge üzerinden taşıma halen çalışmıyor. Şaka gibi. Üretkenliği ve seriliği düşürüyor bu durum. Anca pencereyi yana dayayarak pencere açıkken atabiliyoruz.

Bahsettiğiniz şey Windows 11'in en çok tepki alan kaldırılan özelliklerinden biri. Ne zaman geri eklenir bilmiyorum ama dosyayı sürüklerken alt tab yaparak da dosyayı yükleyebilirsiniz. Pencereyi küçültmenize gerek yok.

Gayet normal çünkü dev sürümünü kullanıyorsun. 5 Ekim'de dağıtılacak olan sürüm de bundan çok iyi olacağını düşünmüyorum. Biraz daha pişmesi gerekiyor. Zaten Microsoft bile verdiği sözlerin yarısını 2022'ye sarkacağını iyi biliyor. Şimdiden pazarlama çabası içinde sadece.

Bahsettiğiniz şey Windows 11'in en çok tepki alan kaldırılan özelliklerinden biri. Ne zaman geri eklenir bilmiyorum ama dosyayı sürüklerken alt tab yaparak da dosyayı yükleyebilirsiniz. Pencereyi küçültmenize gerek yok.
Sorun şu ki çok sık şekilde ALT+TAB'da BUG'lanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı