Windows 11 oyun performansı kötü

notcfn

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Sistem özelliklerim aşağıda. Windows 8.1 kullanıyordum, denemek için Windows 11 kurdum. Her şey iyi görünüyordu, İşlemci kullanımı öncekiyle neredeyse aynıydı, sadece RAM kullanımı biraz yüksekti. Sonra oyuna gireyim dedim ve biraz oynadıktan sonra performansımın çok çok çok çok çok çok çok düştüğünü gördüm. ETS 2 oynuyordum daha önce düşük ayarlar 768p rahatlıkla kaldırmasına rağmen şimdi düşük ayarlar 720p'de kasıyor arkadaşlar. Oyun açıkken(menüdeyken) değerlere baktım işlemci kullanımı normaldi %15'ti bazen artabiliyordu, RAM kullanımı %76 idi yani her şey normal gözüküyordu ancak oyunda aşırı düşük performans alıyorum. Hayır yani oyun açıkken başka bir şey görüntülenmediği için ekran kartını kullanacak hiçbir şey yok buna rağmen çok düşük perofrmans alıyorum, ekran kartımın iyi olmadığını biliyorum fakat oyun yine aynı, ekranda tek görüntülenen şey ETS 2 dolayısıyla yine ekran kartı sadece ETS 2 için çalışıyor. Diğer değerlerim de normal nasıl bu kadar düşebilir performansım? Yine Windows 8.1'e geçeceğim ama yine de merak ettim. Sizce sebepleri nedir?
Oyun SSD'de bu arada.

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3 3220 | Ekran Kartı: Intel HD Graphics 2500(yakında GT 1030 alacağım) | RAM: 4 GB DDR 3 1666Mhz(8GB yapacağım) | PSU: High Power 400W Bronze Sertifika | Anakart: Esonic H61FDL2 | Disk: Kioxia Exceria 240GB SATA3 SSD | Disk 2: Samsung 256GB HDD

Intel HD Graphics 2500 ve 4 GB RAM ile CS:GO'yu 768P düşük ayarlarda rahatlıkla oynatması da ilginç. Windows 11'in performansınızı düşürmesi gayet normal, zaten ne işlemciniz ne de ekran kartınız uyumlu. RAM miktarı da Windows 10 ve sonrası için düşük kalıyor.
Windows 11 hakkında burada söylenenler şöyle:

Umutsuz Windows Vista vakası.
Düşük bir sistem ile karşılaştırarak ''Windows Vista vakası'' denemez.

Intel HD Graphics 2500 ve 4 GB RAM ile CS:GO'yu 768P düşük ayarlarda rahatlıkla oynatması da ilginç. Windows 11'in performansınızı düşürmesi gayet normal, zaten ne işlemciniz ne de ekran kartınız uyumlu. RAM miktarı da Windows 10 ve sonrası için düşük kalıyor.
CS:GO demedim ETS 2 dedim ya :D Ve evet CS:GO'yu 720p low ayarlarda 30-40 fps oynatıyor

Yani aslında daha yeni çıktığı için optimizasyon sorunu var. Ama öyle büyük güncellemelerde iyileştirme yaparlarsa daha iyi olabilir. Estetik tasarımını sevdim. Güzel. Başka kullanmadığım için ne var bilmiyorum. Yani böyle işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı