Windows 11 parola kaldırma

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhaba. Windows 11 kullanıyorum ve ürün anahtarım hesabımla bağlı olduğu için hesabımı bağladım. Her şey güzel ancak şöyle bir sorunum var. Bilgisayarı her açtığımda benden hep parola istiyor. Hesap bağlıysa parola kullanmam zorunlu. Ancak ben bunu istemiyorum. Bilgisayarımın direkt açılmasını istiyorum. Microsoft hesabımı kaldırmadan bilgisayarımın giriş parolasını nasıl tamamen kaldırabilirim?

Hesap ya da hesap olmadan, her türlü parolayı zorunlu tutuyor diye biliyorum. Microsoft hesabı olmadan şifre alanını boş bırakınca galiba kalkıyordu. Ama Windows 11 için geçerli mi bilmiyorum. Ayrıca Microsoft hesabı olmadan, Windows'un bazı özelliklerini kullanamıyorsunuz.

Parola yerine PIN kullanabilirsiniz. PIN hem daha basit hem de girdiğinizde direkt açılacaktır.

Son düzenleme:
Yerel hesap açman gerekli.
Ayarlar" bölümünden gerçekleştirebilir. Ardından "Hesaplar" bölümünden "Bunun yerine yerel bir hesap ile oturum açın.

Hesap ya da hesap olmadan, her türlü parolayı zorunlu tutuyor diye biliyorum. Parola yerine PIN kullanabilirsiniz. PIN'i girince hızlıca açılacaktır.
Elim alışık olduğu için PIN koyarken harf de koymuştum. Ancak yine de her açılışta parola ya da herhangi bir şifre sormasını da istemiyorum. Kaldırma yolu varsa direkt uygulayacağım gerçekten.

Yerel hesap açman gerekli.
Ayarlar" bölümünden gerçekleştirebilir. Ardından "Hesaplar" bölümünden "Bunun yerine yerel bir hesap ile oturum açın.
Sıfırdan bir masaüstü oluşturuyor diye biliyorum hocam. Tek hesap olsa iyi olurdu direkt.

Elim alışık olduğu için PIN koyarken harf de koymuştum. Ancak yine de her açılışta parola ya da herhangi bir şifre sormasını da istemiyorum. Kaldırma yolu varsa direkt uygulayacağım gerçekten.

Sıfırdan bir masaüstü oluşturuyor diye biliyorum hocam. Tek hesap olsa iyi olurdu direkt.
Halledebildinizmi?

Bende aynı dertten müzdaribim, aslında bir ara yapmıştım ama nasıl yaptığımı unuttum ve bugün sıfırladıktan sonra yine döndüm başa.
Gerçekten sinir bozucu hocam. Her seferinde zırt pırt şifre girmek çok hoşuma gitmiyor. Milletin bilgisayarı direkt açılırken benim sanırsınız bilgisayarımda nükleer bomba kodları varmış gibi şifre giriyorum. Ama işte hesap bağlı ve Microsoft zorla koyduruyor. Yoksa hiç meraklı değilim şifre girmeye.

Yeni konular

Geri
Yukarı