Windows 11 Pro fazla RAM kullanımı

Pro versiyon kurmuşsun ihtiyaç yoksa Home kullan.

Hocam laptop usutnde gelen Windows 11 Pro
Windows 11 Pro yazdikda otomotik lisnans veriyor Home icin para vermek istemiyorum.

Çalışmasında sorun yok sadece bilmek istedim normal mi bu gerkesiz hizmteler Windows'da nelerdir? Yazabilir misiniz? Ve kapatirsam. Sorun olurumu.
Hocam güvenli modda sistem ne kadar kullanıyorsa, normal modda 2 katı kadar kullanır, arka plandaki gereksiz yazılımları ve hizmetleri kapatarak 1 gb daha aşağı indirebilirsiniz daha fazlası zor.

Windows 11 Pro yazdikda otomotik lisnans veriyor Home icin para vermek istemiyorum.
Gerek yok, gereksiz servisleri kapatınca hemen hemen aynı oluyor.

Tam da tahmin ettiğim gibi, Windows kaç GB belleğiniz olduğuna bakıp sistemi kısıtlamadan rahat bir şekilde çalıştırabilecek kadar bellek ayırır kendine. Aksi bir durum yok yani 8 GB iken 2 kullanıyormuş, 16 iken 4'e çıkmış.

Yani hocam RAM artıkça Windows daha rahat çalişmasi icin fazla RAM kullanımı yapiyor bilgi için teşekkürler.

Windows 11 berbat bir yazılım.

Evet hocam Windows 11 bende sevmiyorum amma yeni aldığım laptop Windows 10 kurunca bazi Drive duzgun çalışmıyor hem laptop uzerinde Windows 11 Pro'ya gelmiş.

Yani hocam RAM artıkça Windows daha rahat çalişmasi icin fazla RAM kullanımı yapiyor bilgi için teşekkürler.

Evet hocam Windows 11 bende sevmiyorum amma yeni aldığım laptop Windows 10 kurunca bazi Drive duzgun çalışmıyor hem laptop uzerinde Windows 11 Pro'ya gelmiş.
Bu şekilde kullanaaksın o halde .

Geri
Yukarı