Windows 11 RAM kullanımı nasıl?

• Konuyu başlatan Leca
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 4B

Leca

Decapat
Merhaba.

Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum fakat kararsızım. RAM'i Windows 10'dan daha fazla yiyor mu sizce?

Sistemim şu şekilde

İşlemci : Intel Core i5-8250u

Ekran Kartı : Nvidia GeForce MX150 (2GB GDDR5)

RAM: 8GB (Dual Channel) 2133 MHz

Windows 10'da mı kalmalıyım?

Şu anda 2 sekme açık durum bu.
1634355624714.png

Merhaba.

Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum fakat kararsızım. RAM'i Windows 10'dan daha fazla yiyor mu sizce?

Sistemim şu şekilde

İşlemci: Intel Core i5-8250U

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX150 (2 GB GDDR5)

RAM: 8 GB (Dual Channel) 2133 MHz

Dostum, bilgisayarda herhangi yüksek bellek gerektiren bir iş yapmıyorken bilgisayarın fazla bellek kullanması sizi kaygılandırmasın çünkü belleğe ihtiyacınız olduğunda Windows otomatik olarak yer açmaya çalışıyor, önemli olan bunu hangi işletim sisteminin, doğru proporsiyonlarda ve verimli bir biçimde yapabildiğidir; kendi deneyimlerimden yola çıkarak Windows 11'in Windows 10'a nazaran bu konuda daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Destekli bir işlemciniz ve TPM 2.0 varsa ve ufak tefek Visual buglar sizi rahatsız etmeyecekse (ben daha karşılaşmadım çoğu insan karşılaştığını söylüyor ona istinaden yazdım) geçmenizi öneririm. UX (User Experience) olarak bazı eksiklikler var, misal sürükleyerek dosya taşımak şu an için işkence gibi bir şey, çünkü dosyayı sürükleyip başlat menüsüne sabitleyemiyorsunuz dosyalar arası geçişi Alt+Tab kombinasyonuyla yapıp sürüklemeniz gerekiyor, ileride gelir mi bu özellik bilmiyorum ama getirirler diye düşünüyorum. Bir başka değişiklik ise multimedya kutusu kalktı bazıları için gereksiz olsa da benim işime yarayan bir özellikti, tarayıcıda bir YouTube sekmesi açıksa ve aynı anda Spotify üzerinden şarkı dinliyorsanız kısayol tuşlarıyla müziği durdurduktan sonra tekrar başlatmaya çalıştığınızda bir anda o video devam edebiliyor, bazı UX sıkıntıları var ama oyun ve normal günlük kullanım deneyimi olarak Windows 10'dan daha iyi bir deneyim sundu bana şimdiye kadar.

Merhaba.

Sistemim şu şekilde

İşlemci : Intel Core i5-8250u

Ekran Kartı : Nvidia GeForce MX150 (2GB GDDR5)

RAM: 8GB (Dual Channel) 2133 MHz

ben bugün kurdum pek bir fark york 6 gb yerine 7 gb gibi kullanıyor chrome da bütün sekmeleri açık tutuyor şimdilik ondan biraz fazla oyunlarda chromu vs kapatılması lazım yani

Bence gecmeyin ben Windows 11'e gectim ve eskiden 5sn de acilan CS:GO simdi 30sn de aciliyor ve FPS eskisine gore dusuk.

Geri
Yukarı