Çözüldü Windows 11 sistem her açılışta disk taraması yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kemald94

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 5 Ekim'de Windows 11 kurdum. O günden beri kullanıyorum. Dün gece bilgisayar dondu. Klavye ve farenin ışıkları söndü. Kasa üzerinde bulunan restart düğmesine bastığım halde yeniden başlatmadı. Ben de güç kaynağının düğmesinden kapatmak zorunda kaldım. Bu olaydan sonra bilgisayarı her açtığımda Windows'un yüklü olduğu C diskine tarama yapıyor. Samsung 870 EVO kullanıyorum. Donanımsal bir sorunu olabilir diye Samsung Magician programıyla bütün testleri yaptım bir sorun gözükmüyor. Tekrar temiz kurulum yapmaya üşeniyorum biraz. Başka bir yöntemi var mıdır?

Çözüm
Muhtemelen son zamanlarda bilgisayar için indirdiğiniz bir sürücüyü kendi sitesinden indirmemişsinizdir ya da onaylanmamış sürümdür. Bu konuya göz atın. Ayrıca aşağıya bıraktığım linkteki regedit çözümünü de deneyin.

İlgilendiğiniz için teşekkürler, komut sistemiyle oynamak istemediğim için tekrar temiz kurulum yaptım. Şu an bir sıkıntı gözükmüyor ama dediğiniz gibi bir program ya da sürücü sebep oluyor bence de. Yüklediğim şeyleri gözden geçirdim. Genelde grafik kartı sürücüsü, chipset gibi gerekli şeyler. Şüpheli 2 tane uygulama var gibi. MSI Afterburner ve WinRAR bu ikisi sıkıntı çıkarıyor olabilir. Tekrar yükleyip gozlemleyecegim.

İlgilendiğiniz için teşekkürler, komut sistemiyle oynamak istemediğim için tekrar temiz kurulum yaptım. Şu an bir sıkıntı gözükmüyor ama dediğiniz gibi bir program ya da sürücü sebep oluyor bence de. Yüklediğim şeyleri gözden geçirdim. Genelde grafik kartı sürücüsü, chipset gibi gerekli şeyler. Şüpheli 2 tane uygulama var gibi. MSI Afterburner ve WinRAR bu ikisi sıkıntı çıkarıyor olabilir. Tekrar yükleyip gözlemleyeceğim.
Rica ederim hocam, çözüm olarak işaretlerseniz memnun olurum. ☺️ İyi forumlar.

Geri
Yukarı