Windows 11 sisteme uymasa bile yükseltilebilir mi?

UEFI bir sistemde MBR-BIOS kursaydınız belki olabilirdi, performans dışında başka sorunlarla karşılanabilirdi. Sizin sisteminiz UEFI destekli değil, yani performansı düşürecek bir etken yok.

1643405796932.png

Şuradan hangisine tıklayacağım?

Peki Windows'u USB'den başlatıp Windows'u kurduktan sonra bilgisayarı normal açmak için tekrar değiştirmek istediğinizde SD, CD vs. seçenekler çıkıyor hangisini seçmeliyiz?
Normal diskinizi seçeceksiniz hocam, SSD ya da HDD diye geçebilir. USB'yi çıkardığınızda hangi diskte işletim sistemi varsa ondan boot edecektir zaten.

Normal diskinizi seçeceksiniz hocam, SSD ya da HDD diye geçebilir. USB'yi çıkardığınızda hangi diskte işletim sistemi varsa ondan boot edecektir zaten.

Ben SD seçmiştim en son sanırım öyle çalışıyor bilgisayar şu an. SD seçince ne olur?

Ben SD seçmiştim en son sanırım öyle çalışıyor bilgisayar şu an. SD seçince ne olur?

SD dediğiniz SSD olsa gerek, SSD seçerseniz SSD'de hangi işletim sistemi varsa onu boot eder, yoksa boot etmez. Siz Windows 11'i SSD'ye kurun, HDD ile Windows 11 kullanılmaz. Yalnız temiz kurulum yapacaksınız unutmayın.

Geri
Yukarı