Windows 11 sisteme uymasa bile yükseltilebilir mi?

Hangi HDD ile boot ettiğimi görmenin bir yolu var mı BIOS'ta? Bir adı var ama pek belli olmuyor.
Windows üzerinden Disk Yönetimine girip hangisinde Windows kurulu olduğunu bulun. Windows bende Disk 1'de kurulu.
1643407239946.png

Sizde hangi diskteyse sağ tıklayın ve özelliklere basın.
1643407256630.png

1643407330052.png

Orada disk modeli yazar, hangi disk ise BIOS'da da o disk gözükür zaten.

Bypass yoluyla geçiliyor. E8400, 4 GB RAM ve HDD'li sisteme kurdum bu şekilde. Hiçbir sorun yok. HDD kaynaklı birazcık yavaşlık var onunla da idare ediliyor. Kurduğum sistem UEFI dahi desteklemiyor ayrıca.

Şimdiye kadar bu yüzden hesabı yasaklanan görmedim. Bu şekilde kullanan azımsanmayacak insan var zaten. Microsoft'un böyle bir şey yapacağını sanmam.

Şu an j diskimde Steam ve oyunlar kurulu ben sadece C diskime format atıp Windows 11'i yüklesem Steam oyunlarını çalıştırabilir miyim? Ve Valorant açılmaz vs. diyen kişiler var. Öyle bir şey olur mu? Güncellemeleri alabilir miyim?

TPM 2.0 ve Secure Boot olmadığı için Valorant'ı oynayamazsınız. Steam oyunlarını oyunu indirirken o bölümü seçersiniz ve oyun dosyalarını doğrulamasını beklersiniz, diskte yeterli alan yoksa dosya kontrolü başlayamaz. Güncellemeleri alırsınız.

Geri
Yukarı