Windows 11 daha çok bir "güncelleme" gibi değil mi?

3 senedir Insider'ım.
Tabiri caizse boş bir Windows sürümü. Ya arkadaş, görev çubuğu ve başlat hariç yenilik yok.

Onları da Nexus ile hallediyorduk.

Tamam Win 10'un technical preview sürümü ile şu an arasında çok büyük fark var ancak Win 11 harbi hayal kırıklığı. Değişse değişse en fazla simgeler falan değişir artık.

En başından beri Windows 10'un hala daha yeterli olduğunu düşünüyorum. Yeni Windows çok gereksiz bence, yani gerek yok zaten Windows 10 modern bir işletim sistemi. Evet Windows 11, Windows 10 Remastered gibi.

Açıkcası katılmıyorum. Bence Windows'u herkes ve bunu derken 50 yaşındaki bir babanne ya da hiç bilgisayar ile ilgili bir şey bilmeyen biri bile kurabilmeli. Ve herkes kolayca kullanabilmeli. Ve bence Windows 11 bunu birazcık daha iyi yapıyor 10'dan. Yalan söylemiyeceğim daha iyisini bende beklerdim tasarımdan ama bence yeterince iyi başka bir işletim sistemi olarak sayılması için.

Açıkcası katılmıyorum. Bence Windows'u herkes ve bunu derken 50 yaşındaki bir babanne ya da hiç bilgisayar ile ilgili bir şey bilmeyen biri bile kurabilmeli. Ve herkes kolayca kullanabilmeli. Ve bence Windows 11 bunu birazcık daha iyi yapıyor 10'dan. Yalan söylemiyeceğim daha iyisini bende beklerdim tasarımdan ama bence yeterince iyi başka bir işletim sistemi olarak sayılması için.

Hocam doğru diyorsun ama güncelleme olması yeterli olurdu. Yeni bir işletim sistemi olacak kadar bir kolaylık, değişiklik ya da aman aman bir fark yok. Windows 10'a ayıp oluyor 😁.

Kurulumda sağlanan bir yenilik/kolaylık göremedim hocam. İzinler ekranında bile seçeneklerin yerlerini değiştirmişler sadece. Kullanım amacına yönelik seçenekler sunmaları hoş olmuş, umarım yapılandırmaya gerçekten etki ediyordur.
Değişse değişse en fazla simgeler falan değişir artık.
Aslında eklenebilecek daha sayısız konu var hocam. Teknolojik gelişmeleri takip ederek sistemlerini güncel tutmaları önemli. Fakat bu sundukları sadece bu güncellemelerden birisi gibi görünüyor. Yeni bir isimle sunmak abartı derim.

Hocam doğru diyorsun ama güncelleme olması yeterli olurdu. Yeni bir işletim sistemi olacak kadar bir kolaylık, değişiklik ya da aman aman bir fark yok. Windows 10'a ayıp oluyor 😁.

Ama bence bayağı fark var 10'dan. Neden her şeyi değiştiren güncelleme yapsınki? O zaman neden Android 11'inci sürümü çıkardı 10'i güncelleseydi gibi bir şey bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı