Windows 11 daha çok bir "güncelleme" gibi değil mi?

Ne bekliyordunuz ki animasyonlu duvar kağıtları, 10 MB RAM ile çalışan arkaplan işlemleri, MacOS kararlılığı ve şu ana kadar çıkmış tüm uygulamaları sorunsuz çalıştırmasını mı? Sürüm atlatmak için gözle bakıldığında bu 10 değil 11 demek yeterli.
Kusura bakmayın ama simgeleri değiştirip yeni bir işletim sistemi diye sunmak sadece saçmalık. Nexus'la çok daha iyisini yapıyoruz zaten. Kurulum dahil neredeyse her şey aynı, tek fark: bunda bolca bug bulunuyor. RTS sürümü bekleyelim bakalım, umarım şakadır.

Merhaba dostlar, MacOs yıllardır ufak ufak değişiklikler ile sürüm atlıyor, hatta her sene neredeyse yeni bir isim ile güncelleniyor, artık MS'nin dediğime inanmayın çıkarsa kullanın işte mantığı için yormayın kendinizi. Her an herşey mümkündür.
Konuda bahsedilen nexus uygulamasının linkini atıverir misiniz?

Son düzenleme:
Merhaba dostlar, MacOs yıllardır ufak ufak değişiklikler ile sürüm atlıyor, hatta her sene neredeyse yeni bir isim ile güncelleniyor, artık MS'nin dediğime inanmayın çıkarsa kullanın işte mantığı için yormayın kendinizi. Her an herşey mümkündür.
Konuda bahsedilen lu nexus uygulamasının linkini atıverir misiniz?
Ortadaki seçenekten Winstep Nexus 20.10 indirebilirsiniz hocam.
Bunun haricinde özelleştirme konusunda forumda birçok rehber ve video bulunuyor. Çok iyi bir kaynak havuzu var, kolayca erişebilirsiniz.

Arkadaşlar herkes yeni bir Windows çıkaracak bir yenilik yok demiş ama bu yeni bir Windows değil. Windows'un 11. sürümü gibi kafanızda kodlamanız lazım. Yani Windows'un 10. sürümü üzerine kurulmuş büyük bir güncelleme. Yani bir sürüm güncellemesi olarak baktığımızda rakam atlmaya değer yenilikler olduğunu düşünüyorum haksızlık etmeyelim. Ayrıca şu anki sürüm üzerinden yorumlar yapmakta çok anlamsız. Yeni bir dosya gezgini hazırlanıyor, yeni bir store yeni bir ayarlar menüsü tasarımı hazırlanıyor. Bunların hepsi 11. versiyonla gelecek sadece şu anki geliştirici sürümü içerisinde bulunmuyor, reddit'de bakarsanız görüntüleri var bunların. Yani bütün yenilikleri görüp öyle eleştirmek için 24 Haziran'ı bekleyin derim.

İlk yapı sürümü sızdırıldıktan sonra,
Windows'un yaptığı açıklama.
This is just the Start.

Screen Shot 2021-06-16 at 10.26.09.png

Son düzenleme:
Öncelikle merhabalar. Başlığı gördünüz, sizce de "sızdırıldığı" iddia edilen sürüm daha çok bir Windows 10 güncellemesi gibi durmuyor mu?

İşe yarar herhangi yeni bir özellik göremedim. Arayüz konusunda biraz macOS benzetmesi ve simge tasarımları dahil olmak üzere birkaç estetik yenilik. Sadeleştirilmiş de denebilir, söylenene göre kurulumda saçma ve gereksiz uygulamalar PUP gibi başımıza kakılmıyor en azından.

Yıllarca yeni bir Windows sürümünün gelmeyeceğini, Windows 10'un güncelleneceğini ısrarla söyleyen Microsoft neden burada ters köşe yapıyor? Kusura bakmayın ama eğer bahsedilen sürüm buysa yeni bir işletim sistemini andıran hiçbir yenilik göremedim.

Bunları da bırakayım (Windows 11'in çıkmayacağı, mevcut versiyonun güncelleneceği hakkındaki geçmiş açıklamaların bazıları):
Orijinal Site
Quora
Daha fazla özellik çok rahat getirebilirlerdi. Ama yapmadılar. Umarım betasında daha fazla özellik olur.

'Windows 11' olarak sızan dosya hakkında halen bir 'yalanlama' gelmedi. Windows 11 ile gelen tek değişikliğin tema olması da gözden kaçmıyor.

Öncelikle merhabalar. Başlığı gördünüz, sizce de "sızdırıldığı" iddia edilen sürüm daha çok bir Windows 10 güncellemesi gibi durmuyor mu?

İşe yarar herhangi yeni bir özellik göremedim. Arayüz konusunda biraz macOS benzetmesi ve simge tasarımları dahil olmak üzere birkaç estetik yenilik. Sadeleştirilmiş de denebilir,
Yakın bir zamanda değişeceğini düşünüyorum. Sonuçta Wİndows 10 Dev sürümü de Windows 8 gibiydi.

win10.PNG
win10 2.PNG

Buradaki bazı "yenilikler nerede" diyen arkadaşları anlamıyorum. Hatta eksik bilgiye sahip olduklarını düşünüyorum.
Değerli arkadaşlar bu sürüm adı üzerinde "dev" sürümü. Siz hiç Windows 7'nin veya 10'nun dev sürümlerine baktınız mı? RTM ile arasındaki dağlar kadar farkı göremediyseniz bir şey diyemem. Elbette birçok yenilik gelecektir. Bu sabırsızlık ve önyargıyı mantıklı bulmuyorum. 24 Haziran'ı beklerseniz daha faydalı olur yorumlar için. Bu güncellemenin tahmin edildiği gibi Ekim-Kasım'da çıkacağı bile kesin değil. Yeni bir Windows sürümü geliyor çünkü. Ayrıca Tech Preview 10 Ocak 2014 tarihinde yayımlanmıştı. 10240 RTM ise 29 Temmuz 2015.
7 ayda çok yol kat ettiler. Şimdi daha iyisini yapabilecek güce ve teknolojiye sahipler.
Bildiğim kadarıyla (yanlış ise özür dilerim) bu sürümden sonra Tech Preview gelecek(?) resmi olarak.

Alın size en basit örnek: Windows 10 10240 RTM
1623833008116.png

Windows 10 Tech Preview
1623833046181.png

Buradaki bazı "yenilikler nerede" diyen arkadaşları anlamıyorum. Hatta eksik bilgiye sahip olduklarını düşünüyorum.
Değerli arkadaşlar bu sürüm adı üzerinde "dev" sürümü. Siz hiç Windows 7'nin veya 10'nun dev sürümlerine baktınız mı? RTM ile arasındaki dağlar kadar farkı göremediyseniz bir şey diyemem. Elbette birçok yenilik gelecektir. Bu sabırsızlık ve önyargıyı mantıklı bulmuyorum. 24 Haziran'ı beklerseniz daha faydalı olur yorumlar için. Bu güncellemenin tahmin edildiği gibi Ekim-Kasım'da çıkacağı bile kesin değil. Yeni bir Windows sürümü geliyor çünkü. Ayrıca Tech Preview 10 Ocak 2014 tarihinde yayımlanmıştı. 10240 RTM ise 29 Temmuz 2015.
7 ayda çok yol kat ettiler. Şimdi daha iyisini yapabilecek güce ve teknolojiye sahipler.
Bildiğim kadarıyla (yanlış ise özür dilerim) bu sürümden sonra Tech Preview gelecek(?) resmi olarak.

Alın size en basit örnek: Windows 10 10240 RTM
Eki Görüntüle 1070134

Windows 10 Tech Preview
Eki Görüntüle 1070138
Sunulan sürüm hakkında görüşlerimizi belirttik, amaç bu zaten. Olmayan yenilikler için umutlanmamız mı gerekiyordu? Yoksa "Ya bu Dev sürümü." diyerek eleştirmeyi mi bırakmalıydık? Elimizde olan .ico dosyasını kurduk ve yorumladık, bu kadar basit. Önceki sürümlerde yapılan geliştirmeler bu durumda da aynısının yaşanacağı anlamına gelmez. Microsoft o kadar büyük konuştu ve elimize de bu sürüm geçti, elbette eleştireceğiz.

24 Haziran'I bekliyoruz, büyük bir heyecanla. Microsoft'un bu kadar tepki çekecek bir hamle yapması mantıksız, elbette ki yenilikleri sunacaktır. Ya da tamamen MacOS mantığına geçiyor denebilir. Sözde "sızdırılan" sürümde neredeyse hiçbir yenilik bulunmuyor, bu da doğal olarak beklentileri düşürdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı