Windows 11 son güncelleme ile Caps Lock ışığı çalışmıyor

tunasahinn

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Dün gelen 4 adet güncellemeden sonra Caps Lock ışığımın çalışmadığını fark ettim. Klavyeye sıvı vs. dökülmedi, ışık BIOS üzerinde ve açılış logosunda çalışıyor. Microsoft forumunda aynı sorunu yaşayan başka birine de rastladım. Geri bildirdim ama aynı sorunu yaşayan varsa çözebildi mi acaba?

Dün gelen 4 adet güncellemeden sonra Caps Lock ışığımın çalışmadığını fark ettim. Klavyeye sıvı vs. dökülmedi, ışık BIOS üzerinde ve açılış logosunda çalışıyor. Microsoft forumunda aynı sorunu yaşayan başka birine de rastladım. Geri bildirdim ama aynı sorunu yaşayan varsa çözebildi mi acaba?

Ben de aynı sorunu yaşıyorum ama sadece Caps Lock değil NumLock ve ScrLk ışıkları da yanmıyor. Yeni gelen güncellemelerle düzelir.

Sistemi Insider olarak mı kullanıyorsunuz?

Aynı sorunu bende dünkü güncelemeden dolayı yaşıyorum. Sanırım sorun Windows 11'de. Çünkü klavyeleri kontrol ettim. Sadece güncelleme yaptığım bilgisayarda yaşıyorum.

Maalesef en son Windows 11 Insider Dev Channel sürümlerinde böyle bir bug mevcut. Dev Channel sürümü olduğu için bu gibi hatalarla karşılaşmanız normal. Her hafta yeni Dev Channel yapıları yayınlanıyor. Yani yakında düzeltilir.

Bu arada en son Beta Channel yapısı olan 22000.318 yapısında böyle bir sorunla karşılaşmadım. Yani sorun Dev Channel'a özel.

Yeni konular

Geri
Yukarı