Windows 11 sonrası Valorant VAN 1067 hatası

İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
Secure Boot ve TPM 2.0 açmamı istiyor fakat Secure Boot açarken kullanıcı modunda açabilirsiniz gibi bir hata veriyor.
Gigabyte A320 S2H anakartım. Yardımcı olursanız sevinirim.
CSM Support'u kapadıktan sonra aşağıda belirdi Secure Boot fakat açınca hata veriyor.
Bu hata.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    162,2 KB · Görüntüleme: 146
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Windows 11 için hala belli hatalar mevcut. Gelecek güncellemelerle düzeleceğini düşünüyorum ama Tahminimce en iyi çözüm yöntemi Windows 10'a tekrar dönmeniz.

Kesinlikle katılıyorum. Secure Boot, TPM hepsini yaptım ama bir türlü açılmadı. İnternetteki tüm yöntemleri denememe rağmen olmadı ben de ışık hızıyla Windows 10 geri döndüm. 6 7 ay daha denemem W11 yükseltmeyi.

Hocam Windows 11 için hala belli hatalar mevcut. Gelecek güncellemelerle düzeleceğini düşünüyorum ama Tahminimce en iyi çözüm yöntemi Windows 10'a tekrar dönmeniz.
Tamam da çözüm bu değil ki. Kullanıcı TPM nasıl açarım diye soruyor.

Platform tuşu diye tercüme edilen şey platform anahtarı. TPM anahtarlarını temizleyip deneyin.

Neden BIOS İngilizce kullanılmalı...

Ha bu arada uyarayım: Gigabyte anakartlarda Secure Boot açınca ekran kartının UEFI desteği yoksa sorun oluyor! BIOS güncel değilse açma. Gigabyte düzeltme yayınladı mı bilmiyorum.

//Farklı sorun için diğer konudan devam ediniz.

Son düzenleme:
Secure Boot ve TPM 2.0 açmamı istiyor fakat Secure Boot açarken kullanıcı modunda açabilirsiniz gibi bir hata veriyor.
Gigabyte A320 S2H anakartım. Yardımcı olursanız sevinirim.
CSM Support'u kapadıktan sonra aşağıda belirdi Secure Boot fakat açınca hata veriyor.
Bu hata.

Sorunu çözdünüz mü bilmiyorum ama başka Gigabyte anakart kullanıcıları varsa görsün istedim.

Benim itx sistemimde şu anda B550i Aorus Pro Ax takılı. Sitesindeki en yeni BIOS versiyonunda Windows 11 için hazırlanmış ancak güncellediğim halde oyun hata verdi. Çünkü secure boot ile oynamamışlar.

İlk başta açmadıysanız, BIOS üst menüsünden:
Settings > Miscellaneous > AMD CPU fTPM > Enabled olarak yapmanız gerekiyor. AMD CPU diye yazmayabilir. Ben kendi sistemimdeki olanını yazıyorum.

Sonra Boot üst menüsünden (*CSM Support mutlaka kapalı olmalı):
Secure Boot alt menüsünde > Secure Boot (Disabled ise Enabled)

ÖNEMLİ NOT!
Secure Boot Enabled yapsak dahi altında Not Active yazarsa çalışmaz. Bunun için yine Secure Boot alt menüsünde bulunan Restore Factory Keys seçeneğine gelip Yes onayı vermemiz gerekiyor. Bundan sonra Active yazısı yazması lazım. Böylece aktif hale gelecektir.

Geri
Yukarı