Windows 11 sürükle bırak yapılmıyor

divinehand

Decapat
Daha fazla  
Windows 11 kullanıyorum. Eskisinde mesela masaüstünde maile eklenti yaparken, masaüstündeki dosyayı sürükleyip aşağıya taskbara attığım tarayıcının üstüne getirdiğimde, o pencere tekrar büyüyüp sürükle bırak yapabiliyordum ama 11'de bunu yapamıyorum.
Nasıl tekrar yapabilirim?

Sürükle bırak özelliği şuan Windows 11 de yok ama sornaki sürümlerde gelebilir , bazıları sürükle bırak özelliğini bazı uygulamalarla geri getirebiliyor.

Windows 11 21H2 sürümünde sürükle bırak özelliği yok. Fakat 22H2 sürümünde var. Şu anda 22H2 sürümü Insider'lara veriliyor. Eğer sürükle bırak özelliğini şimdi istiyorsanız Ayarlar > Windows Update > Windows Insider Programı sayfasına girin ve Windows Insider programına katılın. Katılırken mutlaka Beta Channel'ı seçin. Beta Channel'a katıldıktan sonra Windows Update üzerinden güncelleştirmeleri denetleyin. Windows 11 22H2 Yapı 22621 bulunacak ve inmeye başlayacaktır. İndirip kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda güncelleme yüklenecek ve sürükle bırak çalışır hale gelecektir.

Fakat 22H2 sürümünde sürükle bırak eğer kayıt defterinden UAC'yi tamamen kapattıysanız çalışmıyor. Sadece UAC açıksa çalışıyor. UAC'yi Denetim Masası'ndan kapatmak UAC'yi tamamen kapatmıyor, sadece soruları kapatıyor.

Bu arada 22H2'de ufak bir bug var. Bazen sistem masaüstü bilgisayarda bile tablet odaklı arayüze geçiyor. Dosya Gezgini'nde seçme kutucukları açılıyor ve görev çubuğu simge boşlukları artıyor. Genelde tam ekran oyun oynayıp çıkınca bu sorun çıkıyor. Bunu da göz önünde bulundurun.

Windows 11'de kaldırdılar aşırı saçma bir şekilde. Ama getirecekler. Şu anda Insider'da Beta kanalında bulunuyor. Tam sürüme sanırsam 22H2 güncellemesinde gelecek.

Windows 11'de kaldırdılar aşırı saçma bir şekilde. Ama getirecekler. Şu anda Insider'da Beta kanalında bulunuyor. Tam sürüme sanırsam 22H2 güncellemesinde gelecek.
Beta kanalında zaten 22H2 sürümü var. 22621 yapısı 22H2 RTM yapısı oldu. Bence 22H2'ye geçilir. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı