Çözüm Windows 11 TPM hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Unavailableuser

Megapat
Makaleler
2
Windows 11 imajı içerisindeki "sources" klasörüne girip "Appraiserres.dll" isimli dosyayı Windows 10 imajındaki aynı dosya ile değiştirirseniz "TPM" ve "This PC can't Run Windows 11" hatasını almazsınız.

Elinde Windows 10 imajı olmayanlar için ilgili dosya:

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sisteminizde TPM yongası olmasına rağmen bu hatayı alıyorsanız BIOS üzerinden TPM özelliğini aktif edin. Bu şekilde sorunsuz bir şekilde kurulum yapabileceksiniz.

İyi sosyaller.

Güvenlik Platform Modülü olarak adlandırılan ve anakarta özel şifreleme yapan bir modüldür. Bu modül anakartınıza lehimlidir ve bu şifrelemeler bu yongaya kaydedilir. BitLocker sürücü şifreleri de bu modüle kaydedilir. Bu yongayı başka bir anakarta taktığınız zaman içindeki şifrelere erişemezsiniz. Şifrelerin kaydedilmesi o anakarta özeldir.

Kurulumu "setup.exe" içerisinden başlatın. Şahsen kendim de BIOS içerisinden setup gerçekleştiremedim.

Kurulumu "setup.exe" içerisinden başlatın. Şahsen kendim de BIOS içerisinden setup gerçekleştiremedim.
Muhtemelen BIOS içinden kurulum yapılabilmesi için "boot.wim" dosyasının içeriğinin manipüle edilmesi gerekiyor.

Bilgisayar açıkken setup dosyasına tıklayıp kurulum yapın bu işlemi uyguladıktan sonra yoksa gene aynı hatayı alıyosunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı