Windows 11 UHD 620 Graphics için 4 GB ayrılmış RAM

BNerepla

Kilopat
Daha fazla  
Windows 11 yüklediğimden beri RAM sıkıntısı çekiyorum. Görev Yöneticisi'nden baktığımda onboard ekran kartına 4 GB ayrıldığını gördüm. BIOS sürümüm HP F24, yeni güncelledim. Advanced menüsü yok ve girmek için bulduğum yollar işe yaramadı. Anladığım kadarıyla kilitli. UHD Graphics 620 özelliklerinden baktığımda ayrılmış video belleği 128 MB anladığım kadarıyla. Bu BIOS üzerinden değiştirebildiğimiz boyut. Bir de paylaşılan sistem belleği 4039 MB olarak gözüküyor. Bunun ne olduğunu bilmiyorum, bunu kapatmam mümkün mü? Şimdiden teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2021-11-24 233033.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazda 8 GB RAM varsa orada 4 GB gözükmesi normal. Mevcut olan belleğin yarısı oraya atılıyor. Sıkıntı yok. Kullanılan ise 128 MB olarak gözüküyor. Gerekirse daha da fazla alabilir.

Sistem boştayken bile %75 civarında bir RAM kullanımı oluyor bu normal mi?
Bununla alakalı değil. Fakat boştayken bile bazı servisler RAM kullanabiliyor. Uygulama veya oyun açıldığında ise oraya aktarıyor.

Bununla alakalı değil. Fakat boştayken bile bazı servisler RAM kullanabiliyor. Uygulama veya oyun açıldığında ise oraya aktarıyor.

O zaman sorunumu çözmek için yeni RAM almaktan başka çarem yok. BIOS'umun kilitli olması yeni RAM aldığımda bana sorun çıkartır mı? Teşekkürler.

O zaman sorunumu çözmek için yeni RAM almaktan başka çarem yok. BIOS'umun kilitli olması yeni RAM aldığımda bana sorun çıkartır mı? Teşekkürler.
Hayır hocam. Yeni RAM ile sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı