Windows 11 Update kapalı iken güncelleme yapmak

enes genç

Kilopat
Daha fazla  
Birkaç tane sorum olacak.
Ben ghost spectrenin superlite Windows 10 sürümünü kullanıyorum ve çok memnunum fakat sonuç olarak Windows 10.
Windows 11'e geçmek istiyorum fakat ghost spectre bunu stabil sürümler üzerinden yapıyor.
Bense dev kanalını çok beğeniyorum yaklaşık 3 aydır dev kanalı sürümlerini indirip NTLite üzerinden düzenliyorum.
Ama yaptığım hiçbir ISO'yu yüklemedim.
Ben Update Defender Store hizmetler yani Microsoft'a bağlı ne varsa ya kapatıyorum ya da siliyorum.
4 GB ISO benden çıktığında 2 GB boyutuna düşüyor.
Fakat sistemi de güncel tutmak istiyorum.
Ghost spectre ise güncellemeleri ya kendi toolboxı ile yükletiyor ya da direk Microsoft'un resmi olarak verdiği MSÜ'ya da cab formatında yükletiyor.
Ben uupdump üzerinden indiriyorum ISO dosyaları.
KB dosyalarına baktığımda her dev kanalında bir de KB güncelleme paketi de oluyor 60 70 MB olarak.
Ben cab ya da MSÜ dosyalarını nasıl yüklerim?
İkinci sorum ise NTLite ile daha fazla ayar verilmiş çıkarma yapılmış bir ISO yapsam bu yaptığım ISO'yu bilgisayarda kurulu olan sistemin üzerine güncelleme şeklinde temiz bir kurulum olmadan kurabilir miyim?
NTLite her dev kanal güncellemesinde kendisini de güncelleyerek uyumlu hale getiriyor ve daha fazla ayar seçeneği geliyor.
Bir kaç tane sorum olacak
Ben Ghost Spectre nin Superlite Win 10 sürümünü kullanıyorum ve çok memnunum fakat sonuç olarak Win 10
Windows 11 e geçmek istiyorum fakat Ghost Spectre bunu Stabil sürümler üzerinden yapıyor
Bense DEV kanalını çok beğeniyorum yaklaşık 3 aydır DEV kanalı sürümlerini indirip NTLite üzerinden düzenliyorum
Ama yaptığım hiç bir ISO yu yüklemedim
Ben Update Defender Store Hizmetler yani Microsoft a bağlı ne varsa ya kapatıyorum ya da siliyorum
4 GB ISO benden çıktığında 2 GB boyutuna düşüyor
Fakat sistemi de güncel tutmak istiyorum
Ghost Spectre ise güncellemeleri ya kendi toolbox ı ile yükletiyor ya da direk Microsft un resmi olarak verdiği MSU ya da CAB formatında yükletiyor
Ben UUPDUMP üzerinden indiriyorum ISO dosyaları
KB dosyalarına baktığımda her DEV kanalında bir de KB güncelleme paketi de oluyor 60 70 mb olarak
Ben CAB ya da MSU dosyalarını nasıl yüklerim ?
İkinci sorum ise NTLite ile daha fazla ayar verilmiş çıkarma yapılmış bir ISO yapsam bu yaptığım ISO yu bilgisayarda kurulu olan sistemin üzerine güncelleme şeklinde temiz bir kurulum olmadan kurabilir miyim?
NTLite her DEV kanal güncellemesinde kendisini de güncelleyerek uyumlu hale getiriyor ve daha fazla ayar seçeneği geliyor
Mesela 22000.471 deyim update kapalı 22000.478 geldi CAB ya da MSU formatındaki güncellemeyi nasıl kurarım ?
Ya da güncelleme entegre edilmiş halli ISO ile güncelleyebilir miyim?
Ghost Spectre nin Toolbox ını kendi ISO ma entegre edebilir miyim?
Windows 11 Performance Edition ın içindeki ayarları bat dosyalarını alıp entegre edebilir miyim?

O kadar arama yaptıktan sonra bugün bu rehberinizi gördüm
Gerçekten çok mutlu oldum sağolun

Twitter a atıyor
Düzeltiyorum, telefondan atmıştım linki kusura bakmayın.

Rehber: Dism ile Offline / Online güncelleme entegrasyonu
O kadar arama yaptıktan sonra bugün bu rehberinizi gördüm
Gerçekten çok mutlu oldum sağolun
İşinize yaramasına çok sevindim. Elimden geldiğince bu konuları açıklamaya çalışıyorum. Zamanla çok daha detaylı hallerini de yapacağım.

Düzeltiyorum, telefondan atmıştım linki kusura bakmayın.

Rehber: Dism ile Offline / Online güncelleme entegrasyonu

İşinize yaramasına çok sevindim. Elimden geldiğince bu konuları açıklamaya çalışıyorum. Zamanla çok daha detaylı hallerini de yapacağım.
NTLite biraz uçsuz bucaksız , verilen güncellemeler ile yeni özellikler ekleniyor ve program daha kullanışlı Windows ISO su daha da düzenlenebilir hale geliyor
Ben Katılımsız ve kurulum kısmını hala daha çözemedim

NTLite biraz uçsuz bucaksız , verilen güncellemeler ile yeni özellikler ekleniyor ve program daha kullanışlı Windows ISO su daha da düzenlenebilir hale geliyor
Ben Katılımsız ve kurulum kısmını hala daha çözemedim
Katılımsız bölümü sizin kurulum esnasında dil ayarlarını otomatik yapıp, kullanıcı oluşturabileceğinz alandır. Buradan isterseniz direkt Administrator hesabını aktifleştirebilirsiniz. Tam katılmsız kurulum dahi yaptırılabilir. Ücretli özelliklerinde disk bölümlendirmesine kadar işlem yapmanıza izin veriyor. Bu bölümü de pek kullanmıyorum. Bu bölümde işlem yapınca çoğu zaman hatalarla karşılaşıyorum.

Kurulum sonrası bölümü ise format işleminde bilgisayar hazırlanırken kurulmasını istediğiniz programları yükler. Buraya isterseniz hazır katılımsız program atabilirsiniz. İsterseniz kurmak istediğiniz programların setup dosyalarını sessiz kurulum parametreleriyle ekleyip yükleyebilirsiniz. Tam sorunsuz çalıştığını söyleyemem. Bir ara sıkıntı çıkardıktan sonra bu bölümü kullanmayı bıraktım. Şu an ki durumu hakkında bilgim yok.

Geri
Yukarı