Windows 11 Valorant'ta düşük performans veriyor

CesurBiri

Picopat
RAM
2x8 GB DDR4 RAM
SSD veya HDD modeli
240 GB M.2
Ekran kartı
GTX 1050ti
İşlemci
i310100
Windows 10'da optimizasyon yapılıyken 150-200 FPS aldığım Valorant oyununda Windows 11 iken 120-140 FPS anca alıyorum. Temiz kurulum ile geçtim driverlar da güncel.

Bu Windows 11 ile alakalı bir şey daha tam stabil bir işletim sistemi değil maalesef. Windows 11 biraz daha geliştirilinceye kadar Windows 10 kullanmanızı tavsiye ederim.

Windows 10'da optimizasyon yapılıyken 150-200 FPS aldığım Valorant oyununda Windows 11 iken 120-140 FPS anca alıyorum. Temiz kurulum ile geçtim driverlar da güncel

Normal. Nvidia kontrol panelinde ekran kartı ayarından düşük geçikme ayarını ultra yaparsan fps artışı olacaktır.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    62,3 KB · Görüntüleme: 44
Bu Windows 11 Windows 10'dan daha iyi diyen kitle nereye kayboldu ya? Sistemden sisteme değişir yazmayın koca grupta 3060'lı sistemde bile 1 FPS artışı bile olması yerine onun yerine -50 FPS olur mu ya.

Bu Windows 11 Windows 10'dan daha iyi diyen kitle nereye kayboldu ya? Sistemden sisteme değişir yazmayın koca grupta 3060'lı sistemde bile 1 FPS artışı bile olması yerine onun yerine -50 FPS olur mu ya.

Hocam gayet haklı olduğunuzu düşünüyorum. Sistem mimarisi uymadığı sürece Windows 11 geçiş yapılmaz(şu anda).

Hocam gayet haklı olduğunuzu düşünüyorum. Sistem mimarisi uymadığı sürece Windows 11 geçiş yapılmaz(şu anda).

Bu bilmeden yorum yapıp kafa karıştıranlar olmasa ben Windows 10'dan çıkmayacağım da onlar sağ olsun insan merak edip geçiyor. Windows 10 da gecikme daha az servis daha az. ReviOS'a büyük ihtimal 2-3 gün içinde dönerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı