Windows 11 Widget'ları nasıl kapatılır?

Grenouille

Hectopat
Makaleler
1
Bu özelliği devre dışı bırakabilir miyim ya da PowerShell ile kaldırmanın bir yolu var mı? Arka plandaki RAM tüketimi biraz fazla.

Adsız.png

İşe yaramadı, arka planda çalışmaya devam ediyor.

Windows 11 Pro kullanıyorsanız Çalıştır'a gpedit.msc yazıp, Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları ->Windows Bileşenleri -> Widgets'a girip Allow Widgets ayarını devre dışı olarak değiştirirseniz kapatabilirsiniz.

Windows 11 Pro kullanıyorsanız Çalıştır'a gpedit.msc yazıp, bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları ->Windows Bileşenleri -> Widgets'a girip Allow Widgets ayarını devre dışı olarak değiştirirseniz kapatabilirsiniz.

Maalesef, Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni Home sürümünde kullanamıyorum. Görev yöneticisi'nden görevi sonlandır diyerek geçici bir çözüm buldum, bilgisayarın bir sonraki açılışına kadar kapalı kalıyor. Bir süre böyle idare edeceğim, teşekkürler yorumlarınız için.

Bu özelliği devre dışı bırakabilir miyim ya da PowerShell ile kaldırmanın bir yolu var mı? Arka plandaki RAM tüketimi biraz fazla.

Eki Görüntüle 1187106
Görevi sonlandır dedikten sonra işlemin dosya konumunu açıp klasördeki dosyaları silebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra tekrar kendini başlatamaz. Ben böyle çözdüm.

WPD app ile mağazada olan widget ikonuyla aynı bir program vardı onu kaldırdım tamamen kapandı tüm hizmetleri ve ram tüketmiyor. Edge sıklıkla kullanıyorsanız ve daha iyi çalışmasını istiyorsanız durabilir ama edge kapansada kendisi kapanmadığı için ben bu şekilde kaldırıdm. Sizde indirip deneyebilirsiniz, gerçekten etkili bir program ve diğer birkaç uyuz eden programları bu şekilde sonlandırıyorum.

Videodaki yöntem sadece widgets ikonunu kapatıyor. win+w tuşlarına bastığınızda hala widgets uygulaması açılıyor.

Ben de görev yöneticisinden uygulamayı kapatıyordum ama @Aurelius un bahsettiği yöntem bende işe yaradı. Bilgisayarı yeniden başlatsam da widgets tekrar açılmıyor. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı