Windows 11 Wikipedia'da

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Bazı kişiler Windows 11'in yalan olduğunu söylüyordu. Hatta buna kanıt olarak Cortana'nın sözlerini gösteriyorlardı. Ancak Windows 11'in gerçek olduğu Microsoft'un Twitter hesabında yaptığı açıklama ile anlaşıldı. Microsoft Twitter hesabında "bu daha bir başlangıç, her şey 24 Haziran saat 11.00'da" şeklinde bir tweet attı. Apple'da zaten iCloud indirme sayfasında Windows 11 uyumlu yazıyordu. Ve bu Windows 11 olasılığına bir yenisi eklendi; Wikipedi'da Windows 11 sayfası açıldı.
(Windows 11 - Vikipedi bağlantısına giderek Wikipedia'nın Windows 11 sayfasını görüyorsunuz)

1624105799558.png

Yani bu demek oluyor ki Windows 11'in sızdırılan ISO'ları gerçek. Eğer sizde Windows 11'in ISO dosyasını indirip bilgisayarınıza kurmak istiyorsanız gönül rahatlığı ile indirebilirsiniz.

Windows 11'in Wikipedia sayfası açılması gerçek olduğu anlamına gelmez. Siz bile açabilirsiniz. Kaynakça vermek yeterli.
Kaynakça versen bile doğru haber olmadığı için onaylamıyorlar. Ben kaç kere kaynak vererek syfa açtım reklem gerekçesi ve yanlış bilgi nedeniyle sayfalar silindi. Wikipedia açık kaynaklı ve özgür bir sözlük yani yanlış bilgi olma olasılığı çok düşük.

Kaynakça versen bile doğru haber olmadığı için onaylamıyorlar. Ben kaç kere kaynak vererek syfa açtım reklem gerekçesi ve yanlış bilgi nedeniyle sayfalar silindi. Wikipedia açık kaynaklı ve özgür bir sözlük yani yanlış bilgi olma olasılığı çok düşük.
Sonuçta bu sayfa Microsoft'dan yapılan resmi bir açıklama niteliği taşımıyor. Wikipedia moderatörleri de Microsoft'da çalışmadığına göre bu sayfanın olması resmi olarak onaylandığına işaret etmez.

W11 konusunda hiçbir fikrim yok, haberlere bakmadım bile ama Wikipedia sayfasına göre bir şeyin gerçekliğine hemen inanmak bazı zamanlarda yanıltıyor. Yazıyı okumakla yetinmeyip kaynakçalarını da tıklayarak araştırmakta fayda var.

Windows 11'in gerçek olduğu Microsoft'un Twitter hesabında yaptığı açıklama ile anlaşıldı. Microsoft Twitter hesabında "bu daha bir başlangıç, her şey 24 Haziran saat 11.00'da" şeklinde bir tweet attı. Apple'da zaten iCloud indirme sayfasında Windows 11 uyumlu yazıyordu.

Wikipedia'da moderatörlerin keyfi neye uygunsa o olur. Kendi siyasal görüşlerini dayatmaya çalışan moderatörler var ve bunu vandalizme karşıtlık maskesi altında yapıyorlar. O yüzden Wikipedia eskisi gibi güvenilir değil. Popülist bir yer halini almış çok güvenmeyin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı