Windows 11, Windows 10 taskbar bug

456593

Decapat
Makaleler
8
Dün keşfettim ve sizlerle de paylaşmak istedim. Aslında videolu paylaşım yapacaktım ama Technopat ekibi beni YouTube'daki not defteri adam sandıkları için ekleyemiyorum. (Amacım komutu göstermektir.)

Powerrun uygulamasını kullanarak (tüm yetkileri alarak ve daha hızlı bir açılış yapmak için)
Taskkill /f /im explorer.exe & start explorer.exe komutunu .bat dosyasına çevirerek çalıştırdım ve görev çubuğu Windows 10'a dönüştü. Acaba bunu sizler de deneyip bana haber verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam denedim, bende hala Windows 11 taskbar ama otomatik gizlemeyi açıyor kendi kendine bunu yaptığınızda.

1630841977908.png

Hocam denedim, bende hala Windows 11 taskbar ama otomatik gizlemeyi açıyor kendi kendine bunu yaptığınızda.
PowerRun 32 bit uygulamasını kullanarak çalıştırır mısın?
PowerRun kullanır mısın? Bütün yetkilere sahip ve daha hızlı bir şekilde başlatıyor.
Videolu kanıtım burada:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1630842461455.png

Görev çubuğu çalışmıyor :) Aynı komutu CMD ile verince normale dönüyor.

Bence büyük bir bug. Geri bildirim merkezinden raporlamanızı öneririm. Görev yöneticisinden Dosya Gezgini'ni yeniden başlatınca sorun çözülüyor.
Büyük bir bug değil. Harici bir yazılım müdahalesi ile oluşan bir açık ve söylediğiniz komutu kimse durduk yere girmez :)

Büyük bir bug değil. Harici bir yazılım müdahalesi ile oluşan bir açık ve söylediğiniz komutu kimse durduk yere girmez :)
Sonuç olarak keşfedilebilecek bir bug. Ayrıyeten harici bir yazılım mevzusu çok dert değil. Tek yaptığı tüm yetkileri alarak yeniden başlatmak. Windows 11'in içinde Windows 10 görev çubuğu görmek biraz da olsa garip değil mi sizce de? Ben raporlamanızı öneririm. Keşfedilirse utanç verici bir hal alabilir.

Sadece windows 11'e has bir durum değil.

Aynı şekilde Windows 10'da explorer işlemini "LocalNetworkService" hizmetinde başlatırsanız ;
Eki Görüntüle 1159367
Eki Görüntüle 1159368
Eki Görüntüle 1159369
şeklinde olacaktır. Anlaşılan explorer işlemini "System" kullanıcısında çalıştırmışsınız.
Windows 11'e has veya değil. Biraz utanç verici değil mi sizce de? Bence çözülmesi gerekir diye düşünüyorum. Ayriyeten Windows 10'da başlatıldığında değişen pek bir şey yok fakat Windows 11'de başlatıldığında direkt olarak Windows 10 Taskbar'ına dönüşmesi bi hayli can sıkıcı.

Geri
Yukarı