Windows 11, Windows 10'a dönmeye mi zorlayacak?

alikkum

Decapat
Daha fazla  
Şimdi bildiğiniz gibi Windows 11 5 Ekim'de çıkıyor öncelikle sistemimin işlemci(i7 6700) dışında geri kalan her şeyi sistem gereksinimine uyuyor. Ben daha developer kanalına ilk geldiği zaman herhangi bir şey yapmadan tabiri caizse legal olarak kurdum. Sonra ise beta kanalına geldi Beta'ya girdim. Şimdi ise release Preview'e girdim fakat hala hiçbir sorunla karşılaşmıyorum. İlk başta Windows 10'dan 11'e ilk geçişimde kırmızı yazıyla tam sürüm çıktığında geri döneceksiniz tarzı şeyler yazıyordu fakat şimdi Windows 11'deyken yazan şey tam olarak şu:
"Bilgisayarınız Windows 11 için önerilen en düşük donanım gereksinimlerini karşılamıyor; deneyiminizi etkileyen sorunlar ve hatalar olabilir."
Ve bunu ise sarı olarak yazıyor. Önerilen en düşük donanım gereksinimi yazıp sildikleri "blog"larındaki açıklanan yumuşak ve sert sistem gereksinimiyle mi alakalı yoksa çeviri hatasıyla mı onu da çözemedim. Sorum da başlıkta yazıyor.

Windows 11 5 Ekim'de çıkacak, 8 Ekim'de değil.
Benim de işlemcim desteklenmiyor ve işlemci dışında her şeyi destekliyor.
Temiz kurulum yaptım şu an bir sıkıntı yok.
Windows Update'den hiçbir güncelleme yapmadım şu an sadece ekran kartını sitesinden indirip güncelledim.

Windows 11 5 Ekim'de çıkacak, 8 Ekim'de değil.
Benim de işlemcim desteklenmiyor ve işlemci dışında her şeyi destekliyor.
Temiz kurulum yaptım şu an bir sıkıntı yok.
Windows Update'den hiçbir güncelleme yapmadım şu an sadece ekran kartını sitesinden indirip güncelledim.
Öncelikle hatırlatma için teşekkürler fakat zaten bende başlıkta hiçbir sorun olmadığını söylemiştim sadece beni tam sürüm çıktığında ne gibi şeyler bekliyor diye bir soru sordum.

Öncelikle hatırlatma için teşekkürler fakat zaten bende başlıkta hiçbir sorun olmadığını söylemiştim sadece beni tam sürüm çıktığında ne gibi şeyler bekliyor diye bir soru sordum.
5 Ekim'e kadar desteklenmeyen işlemciler desteklenecek muhtemelen ve yeni birçok özellik en çok beklenen de Android uygulamaların yüklenmesi.

Beta da yok o yazı. Winver yazarsan anlarsın. Dev kanalına ki yapılarda Değerlendirme kopyası yazar.
Sağ alttaki yazıdan bahsetmiyorum 😆 Windows Insider Program'ında yazan yazıyı söylüyorum. BIOS'u, Secure Boot'u TPM'i desteklemeyenler Windows 11'e kabul edilmez iken işlemcisi desteklemeyenler rahatça girebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı