Windows 11 yüklenme sırasında siyah ekran

267305

Hectopat
Merhaba değerli Technopat üyeleri danışmak istediğim bir konu var.
Windows 11 yükleme işlemine kalkıştım bütün dosyalar indi. Hiçbir sorun yaşamadım, hiçbir hata vermedi fakat sisteme reset attığım an %48'de siyah bir ekran geldi ve o şekilde kaldı uzun zaman bekledikten sonra hiçbir işlem yapmadığı için sistemi kapattım. Açtığım yüklenen dosyalar eski haline geliyor diye bir ibare ile Windows 10 tekrar açıldı.
Şimdi her seferinde o güncelleme karşıma geliyor ve her seferinde aynı işlemi yapıyor, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizinle aynı düşünüyorum. İnsanlar neden daha çıkmamış bir işletim sistemi kullanıyorlar ki? Havalı olduğunuz falan yok oyunlarda FPS falan arttırıyor da benim mi haberim yok? Windows 11 bug kaynıyor siz ısrarla indirmeye çalışıyorsunuz. Yüklenmeye hazır olduğunda Microsoft zaten sana mesaj atar eski Windows kullanıcılarına Windows 10 güncellemesi verdiği gibi. Adamlar senden işletim sistemi sakınacak değil ya?

Havalı olduğunuz falan yok. Oyunlarda FPS falan arttırıyor da benim mi haberim yok?

İnsanlar yeniliğe aç. Farklı bir deneyim yaşamak istiyorlar. Kimse Windows 11 kullanıp havalı olduğunu sanma. İsteyen kullanır, isteyen kullanmaz. Microsoft'un daha nihai sürümü çıkmamış ve ileride çıkaracağı bir sürümü indirip kurmak nasıl havalı olabilir ki?

Herkes indirme yaparken karşısına çıkacağı hataları bilerek kurulum yapıyor. Siz istemiyorsanız kurmayın, kullananlar gibi "Havalı" veya meraklısı olmayın.
Sistemi kapattım.

Kalatmasaydınız keşke. Bazen ilerleme görünmüyor gibi olsa da ilerleme oluyor. Hele yavaş bir diskiniz varsa bu çok daha uzun sürebilir. Windows'un kendini eski hale döndürme işlemini bekleyin. Bu işlem gene uzun sürecektir. Ardından tekrar yüklemeyi denersin.

Eksik okumuşum. Sorunsuz kurulum yapmak istiyorsanız USB ile ISO dosyasını yazdırarak kurulum yapın isterseniz. Hata ile karşılaşma ihtimaliniz çok daha düşük.

Allah aşkına anlamıyorum sizi,
Windows 10 varken neden yeni çıkan 11'i kullanıyorsunuz hocam.
5 bin tane sorun var sitede Windows 11 ile ilgili. Hâlâ rakamların kandırmacalarıyla inatla indiriyorsunuz Windows 11'i.
Yapmayın hocam Allah aşkına sistemininzi çürütüyorsunuz böyle yapar.

Geçerli bir sebebim var. Benim Laptopum'da çözemediğim bir Radeon Software sıkıntısı var her şeyin güncellemesini yapıyorum fakat aradan az bir zaman geçince software çalışmıyor uyumlu değil diye bir yazı çıkıyor karşıma bir türlü çözemedim Lenovo marka laptop oda aynı şekilde her zaman ekran kartı güncellemesi çıkartıyor karşıma bu olay olduğu zaman sıkıldım artık hep aynı şeyleri yaşamaktan bir umut dedim 11 de belki yapmaz ama o da olmadı ne yazık ki reset atınca siyah Ekran'da takılıyor kalıyor.
Sizinle aynı düşünüyorum. İnsanlar neden daha çıkmamış bir işletim sistemi kullanıyorlar ki? Havalı olduğunuz falan yok oyunlarda FPS falan arttırıyor da benim mi haberim yok? Windows 11 bug kaynıyor siz ısrarla indirmeye çalışıyorsunuz. Yüklenmeye hazır olduğunda Microsoft zaten sana mesaj atar eski Windows kullanıcılarına Windows 10 güncellemesi verdiği gibi. Adamlar senden işletim sistemi sakınacak değil ya?
Beyler hemen yargılamaya geçmeyin ben ne fps nede başka bir havalı incik cıncık için geçmedim deminde dediğim gibi tamamen Radeon Software hatası bunalttı o yüzden denemek istedim. Yoksa fps istesem diğer bilgisayarıma yüklerdim laptopa değil zaten çok aşırı kuvvetli bir bilgisayarım var fps ile ilgili bir sorunum hiç yok dediğim gibi bu laptopu dışarıya çıktığımda yanıma alıyorum Radeon bunalttı sırf bu yüzden denemek istedim bir umut düzelir diye.
Şimdi esas sorun bu güncellemeyi indirdim ve her bilgisayarı kapattığımda o yükleme karşıma çıkacak o güncellemeyi nasıl yok ederim. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.
İnsanlar yeniliğe aç. Farklı bir deneyim yaşamak istiyorlar. Kimse Windows 11 kullanıp havalı olduğunu sanma. İsteyen kullanır, isteyen kullanmaz. Microsoft'un daha nihai sürümü çıkmamış ve ileride çıkaracağı bir sürümü indirip kurmak nasıl havalı olabilir ki?

Herkes indirme yaparken karşısına çıkacağı hataları bilerek kurulum yapıyor. Siz istemiyorsanız kurmayın, kullananlar gibi "Havalı" veya meraklısı olmayın.

Kalatmasaydınız keşke. Bazen ilerleme görünmüyor gibi olsa da ilerleme oluyor. Hele yavaş bir diskiniz varsa bu çok daha uzun sürebilir. Windows'un kendini eski hale döndürme işlemini bekleyin. Bu işlem gene uzun sürecektir. Ardından tekrar yüklemeyi denersin.

Eksik okumuşum. Sorunsuz kurulum yapmak istiyorsanız USB ile ISO dosyasını yazdırarak kurulum yapın isterseniz. Hata ile karşılaşma ihtimaliniz çok daha düşük.

Çok aşırı uzun sürdü zannetmiyorum bir işlem yaptığını gece bıraktım o şekilde, sabah aynı ekran duruyordu. Kaldı ki M.2 kullanıyorum 500 GB 970 EVO Plus 3500 - 3200 bilgisayar yeni yavaşlık ihtimali vermiyorum

Son düzenleme:
Geçerli bir sebebim var. Benim Laptopum'da çözemediğim bir Radeon Software sıkıntısı var her şeyin güncellemesini yapıyorum fakat aradan az bir zaman geçince software çalışmıyor uyumlu değil diye bir yazı çıkıyor karşıma bir türlü çözemedim Lenovo marka laptop oda aynı şekilde her zaman ekran kartı güncellemesi çıkartıyor karşıma bu olay olduğu zaman sıkıldım artık hep aynı şeyleri yaşamaktan bir umut dedim 11 de belki yapmaz ama o da olmadı ne yazık ki reset atınca siyah Ekran'da takılıyor kalıyor.

Beyler hemen yargılamaya geçmeyin ben ne FPS ne de başka bir havalı incik cıncık için geçmedim deminde dediğim gibi tamamen Radeon Software hatası bunalttı o yüzden denemek istedim. Yoksa FPS istesem diğer bilgisayarıma yüklerdim laptopa değil zaten çok aşırı kuvvetli bir bilgisayarım var FPS ile ilgili bir sorunum hiç yok dediğim gibi bu laptopu dışarıya çıktığımda yanıma alıyorum Radeon bunalttı sırf bu yüzden denemek istedim bir umut düzelir diye.
Şimdi esas sorun bu güncellemeyi indirdim ve her bilgisayarı kapattığımda o yükleme karşıma çıkacak o güncellemeyi nasıl yok ederim. Bu konuda.

Çok aşırı uzun sürdü zannetmiyorum bir işlem yaptığını gece bıraktım o şekilde, sabah aynı ekran duruyordu. Kaldı ki M.2 kullanıyorum 500 GB 970 EVO Plus 3500 - 3200 bilgisayar yeni yavaşlık ihtimali vermiyorum.

Hocam.
Ben size anlatamadım galiba.
Windows 10 da software hatası alıyorsunuz fakat orijinal olmayan Windows 11'de 5bin tane hata alırsınız.
Oyunda video izlerken mavi ekranı yapıştırır size.
İdareten 8.1 sizi rahatça götürür. Ya da isteğinize bağlı bırakıyorum bunu.
Desteği kalkmış Windows 7.
Windows 10'un prosunu kullanmayı deneyin olmuyor mu?

Ben bir aydan beri Windows 11 kullanıyorum herhangi bir hata ile karşılaşmadım, oyunda oynadım 2 saat Video'da izledim. TV kartından Uydu yayınları da izledim ama hiç sıkıntı çekmedim. Şu anda iki işlemi birden yapıyorum uydudan TV izliyorum eski PC için Windows 11 ISO indiriyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    608,5 KB · Görüntüleme: 64
Hocam.
Ben size anlatamadım galiba.
Windows 10 da software hatası alıyorsunuz fakat orijinal olmayan Windows 11'de 5bin tane hata alırsınız.
Oyunda video izlerken mavi ekranı yapıştırır size.
İdareten 8.1 sizi rahatça götürür. Ya da isteğinize bağlı bırakıyorum bunu.
Desteği kalkmış Windows 7.
Windows 10'un prosunu kullanmayı deneyin olmuyor mu?

Ben 11'i kurmadan önce bu kadar sorunlu olduğunu bilmiyordum gayri ihtiyari kurmuş oldum. Derdim 11'i kurmak değil almış olduğum o güncellemeyi yok etmek şimdi sürekli karşıma çıkacak güncelleme var diye ben bundan kurtulmak istiyorum.
Direk ISO dosyasını indirip temiz kurulum ile geçerseniz sıkıntı yaşama riski pek olmuyor.

Teşekkürler tavsiyenize uydum flash belleğimi kurulum diski yapıp o şekilde yükledim.
İlk izlenimler 10'da Opera tarayıcı sekme açtığımda hemen donuyordu hatta bazen dosya yöneticisinin bile donduğu oluyordu fare çalışıyor fakat işlem yapamıyordum o sorun tamamen ortadan kalktı çok stabil bir şekilde çalışıyor. Benim sırf bu işe kalkışmamın sebebi olan Radeon Software her bilgisayarı kapatıp açınca programa girerken ekran kartı güncellemesi istiyordu uyumsuz diyordu mecburen her seferinde tekrar yüklüyordum bu da ortadan kalktı aşırı derece'de memnunum iyi ki mistırAhmet'i dinleyip dediğini yapmışım. Konu kapanabilir.
Ben bir aydan beri Windows 11 kullanıyorum herhangi bir hata ile karşılaşmadım, oyunda oynadım 2 saat Video'da izledim. TV kartından Uydu yayınları da izledim ama hiç sıkıntı çekmedim. Şu anda iki işlemi birden yapıyorum uydudan TV izliyorum eski PC için Windows 11 ISO indiriyorum.

Aynı şekilde bende uğraştım sabahtan beri filmdi, oyundu, bir sürü sekmeydi, sekmelerde açılmış Java oyunlardı gık bile demedi. Zaten tek başıma bela olan Radeon Software sıkıntısı için denemek istemiştim iyiki'de yüklemişim Opera tarayıcıda donuyordu sekme açınca iki problemimde kalktı çok memnunum. Şimdi aynı şekilde masaüstü bilgisayarıma'da kurucam varsın bozulsun umurumda değil tekrar tekrar format atar düzeltirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı