Windows 11 yüklerken TPM hatası

ozi2516

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Recep Baltaş'ın videosunda ki gibi TPM olmayan sistemlerde yükleme yapmak için deneme yapıyordum. Mosetup klasörü yoktu forumda birkaç arkadaş yeni klasör oluştur öyle dene dedi denedim sonuç olmadı şu an TPM sorunu veriyor nasıl düzeltme yapabilirim veya farklı hangi yoldan mevcut dosyaları silmeden yükleme yapabilirim.

Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 53
Rufus üzerinden kaldırarak yapabilirsiniz:

Merhabalar.

Recep Baltaş'ın videosunda ki gibi TPM olmayan sistemlerde yükleme yapmak için deneme yapıyordum. Mosetup klasörü yoktu forumda birkaç arkadaş yeni klasör oluştur öyle dene dedi denedim sonuç olmadı şu an TPM sorunu veriyor nasıl düzeltme yapabilirim veya farklı hangi yoldan mevcut dosyaları silmeden yükleme yapabilirim.

Teşekkür ederim.
Yeni nesil bir anakart kullanıyorsanız BİOS da TPM ayarı olması gerekiyor ordan oluyor diye biliyorm

Merhabalar.

Teşekkür ederim.
Rufus üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca desteklemeyen sistem varsa tavsiye etmem oyunlar için hiç iyi performans vermiyor.

BIOS ayarlarında Secure Boot açıp TPM modülünü yazılımsal olarak seçebilirsin. Tabii ki anakartın destekliyorsa. Eğer bu şekilde olmaz ise Rufus ile TPM kaldırarak format atabilirsin.
Rufus üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca desteklemeyen sistem varsa tavsiye etmem oyunlar için hiç iyi performans vermiyor.

Desteklemeyen sisteme kurdum. TPM sürümünü yazılımsal seçtim ve Windows 10'dan daha iyi performans alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı