Windows 11 yüksek Performans'a alınca FPS düşüyor

Laptop kullanıyorsun muhtemelen. İşlemcin Throttle oluyordur yüksek sıcaklık sebebiyle muhtemelen.
dün böyle bir sorun yoktu sabah bilgisayarımı açtığımda gta 5 oynuyodum 60fps'den 30 fps ye düştü arada 35fps falan oluyor dengeliye alınca 50fps ye çıkıyor ama 60fps oynarken neden 50fps oynayım

dün böyle bir sorun yoktu sabah bilgisayarımı açtığımda gta 5 oynuyodum 60fps'den 30 fps ye düştü arada 35fps falan oluyor dengeliye alınca 50fps ye çıkıyor ama 60fps oynarken neden 50fps oynayım
Sıcaklık sebebiyle olabilir. Yani milyon sebebi var bunun. ThrottleStop adlı yazılımı TechPowerUp'un sitesinden indirin. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın. Düzeltiriz.

Merhaba Windows 11'e geçtim fakat yüksek performansa alınca çok fazla FPS düşüyor neden olabilir?
Sıcaklık kontrolü yap.
MSI afterburner ile.
Oyun oynarken %90 sıcaklığı geçiyorsa
Isınma problemi vardır.
İşlemciye yük fazla geliyor da olabilir.
Sistemini yazarsan güzel olur.

Sıcaklık sebebiyle olabilir. Yani milyon sebebi var bunun. ThrottleStop adlı yazılımı TechPowerUp'un sitesinden indirin. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın. Düzeltiriz.
kafayı yemek üzereyim ekran görüntüsü almıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı