Çözüldü Windows 11'de CS:GO siyah barları yok etme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Ekran kartı
GTX 1650 + UHD 630
İşlemci
i5-9300H
Merhabalar. Windows 10'dan Windows 11'e geçtim. Windows 10'da bir şekilde ayarlayıp CS:GO'da 4:3 ekranda siyah barları yok edip ekranı uzatmıştım ve bu şekilde oynuyorum. Ancak Windows 11'de bir türlü yapma yolunu bulamadım. Nasıl yapabilirim? Siyah barları nereden yok edebilirim? İntel kontrol merkezinde ilgili ayarı bulamadım.

Çözüm
Aygıt yöneticisinden uhd 630'un sürücüsünü kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatın. Microsoft Store'a girin ve intel kontrol merkezini indirin. Grafik kontrol panelini tekrar açıp kontrol edin.
Sürücü kaldırıp durmama gerek yok. Yolunu buldum ve ilginç bir yol.
İntel Grafik Kontrol Merkezi'ne girince ekran ayarlarından çözünürlüğü bulup 1024x768 olarak ayarladım. Daha sonra ölçek ayarlarına geldiğimde "uzatılmış" seçeneği de vardı. Onu seçip uygula dedikten sonra siyah barlar gitmişti. Çözünürlüğü normale aldım ve oyuna girdim. Oyun uzatılmış ekranda başladı. Gelecekte birileri benim gibi sorun yaşarsa bu konu umarım yardımcı olur. El avına buldum nasıl yapacağımı gerçekten. :D
Merhaba. Windows 10'dan Windows 11'e geçtim. Windows 10'da bir şekilde ayarlayıp CS:GO'da 4:3 ekranda siyah barları yok edip ekranı uzatmıştım ve bu şekilde oynuyorum. Ancak Windows 11'de bir türlü yapma yolunu bulamadım. Nasıl yapabilirim? Siyah barları nereden yok edebilirim? Intel kontrol merkezinde ilgili ayarı bulamadım.

Bir resim atar mısınız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir şey buldum CS 1.6 da işe yarıyordu bu videoya bakın bence.

Bir resim atar mısınız?
Almaya çalıştım ama kare şeklinde alıyor.

Ekran kartının driver uygulaması ile siyah barları yok edebilirsin.
İkisini de denedim zaten. Hiçbir yer yok bununla ilgili.

Bir resim atar mısınız?
1656684779763.png

Bu şekilde alıyor sürekli ekran fotoğrafını.
Başlatma seçeneklerine -stretchaspect yazıp tekrar deneyin.
Olmadı hocam.

Ekran kartının ayarlarından (Radeon Ayarları veya Nvidia Denetim masası), en boy oranı koru seçeneğinden tam ekran seçeceğini seçebilirsiniz.
Laptop olduğu için UHD 630 ve GTX 1650 var. Windows 10'da bunu İntel grafik merkezinden ayarlamıştım ancak yeni programda böyle bir seçenek yok. Dolayısıyla oyun kare oluyor. Nvidia denetim masasında da yine böyle bir seçenek bulunmuyor. Ayarlarda da bir şey yok bununla alakalı.

Intel Hd Grafik Kontrol panelini açıp ekran kısmına girin. En aşağıda ölçeklendirme olacak. Oradan tam ekrana ölçeklendiri seçip altından uygulama ayarlarını geçersiz say ı da açın. Kaydedip çıkın ve tekrar deneyin.

Geri
Yukarı