Windows 11'de eksik gördükleriniz? İyi veya kötü düşünceleriniz?

Cevabınız için teşekkür ederim. Sıradan bir kullanıcı sizin farkettiklerinizi farketmeyecektir muhtemelen. Fakat daha bilgili kullanıcılar için güzel bir cevap. Bu bahsettiğiniz kötü yönler, sizin sisteminizde ki bir sorun mu ? Yoksa genel olarak bir problem mi ?
Genel problemler, kendi sistemimde gördüğüm sorunları eklesem sanırım karakter sınırından yollayamazdım. Gerçek anlamda gördüğüm en sorunlu Windows sürümlerinden biri. 3 yıl Vista kullanmış biri olarak söylüyorum bunu.

Genel problemler, kendi sistemimde gördüğüm sorunları eklesem sanırım karakter sınırından yollayamazdım. Gerçek anlamda gördüğüm en sorunlu Windows sürümlerinden biri. 3 yıl Vista kullanmış biri olarak söylüyorum bunu.
Bu cevaplarınızdan sonra Windows 11 kullanmaktan korktum açıkcası :D Alışkanlığıma bağlıyım, işletim sistemi değiştirmek fazlasıyla insanı rahatsız hissettiriyor. Deneyip tekrar windows 10'a dönmek istemem açıkcası. Biraz daha güncelleme bekleyelim öyleyse :D

Bu cevaplarınızdan sonra Windows 11 kullanmaktan korktum açıkçası :D Alışkanlığıma bağlıyım, işletim sistemi değiştirmek fazlasıyla insanı rahatsız hissettiriyor. Deneyip tekrar Windows 10'a dönmek istemem açıkçası. Biraz daha güncelleme bekleyelim öyleyse :D

Yakında Sun Valley güncellemesi gelecek. Güncellemeyi bekleyin :D

Bu cevaplarınızdan sonra Windows 11 kullanmaktan korktum açıkcası :D Alışkanlığıma bağlıyım, işletim sistemi değiştirmek fazlasıyla insanı rahatsız hissettiriyor. Deneyip tekrar windows 10'a dönmek istemem açıkcası. Biraz daha güncelleme bekleyelim öyleyse :D
Bekleyin derim, normalde büyük güncellemelere veya yeni sürümlere en az 1 yıl bekler öyle girerdim, Windows 11'in güvenlik açısından bütünleşik yapısı sebebiyle geçmek istedim. Keşke geçmeseydim temiz kurulum ile Windows 10'u yenileseydim diyorum açıkçası.

Bekleyin derim, normalde büyük güncellemelere veya yeni sürümlere en az 1 yıl bekler öyle girerdim, Windows 11'in güvenlik açısından bütünleşik yapısı sebebiyle geçmek istedim. Keşke geçmeseydim temiz kurulum ile Windows 10'u yenileseydim diyorum açıkçası.
Windows 11 , Windows 10'a göre daha iyi bir güvenlik sistemine mi sahip demek istiyorsunuz ?

Ben aşağı yukarı 11 - 12 yıllık laptopumda kullanıyorum. Performansından memnunum. Özellikle bu tarz sistemlerde performans artışını net bir şekilde görüyorsunuz.
Windows 10 çok kaynak tüketen ve nispeten hantal geldi. Tarayıcıda gezerken bile sisteme aşırı yük bindiriyor. Bu sebeple sık sık donmalar ve kapanmalar yaşıyordum. Oyun falan zaten mümkün değildi.
Bu yüzden 2 senedir Linux kullanıyordum. Deneme amaçlı yaklaşık 1 ay önce Windows 11 kurdum. Daha gelişmiş özellikleri olduğu için daha da hantal olacağını düşünüyordum ama hiç öyle değil. Aynı anda 1'den fazla uygulama çalıştırdığımda kasmalar olabiliyor. O da aşırı bir kasma değil, laptopumu düşününce gayet normal.
Yazılanlar dışında söyleyebileceğim en önemli eksisi karanlık mod desteğiyle alakalı, ona da eksi derseniz. Görev yöneticisi, denetim masası, sağ tık özellikler gibi kısımlar, ayrıca uygulamaların çoğu windows'un karanlık modu ile entegre değil. Bunun dışında dediğim gibi çok memnunum, sürücü uyumsuzluğu falan da yaşamadım. Kafasında soru işareti olan varsa kesinlikle denesin, beğenmezseniz ya da ağır gelirse tavsiyem Manjaro XFCE veya MX Linux kurun. her ikisi de hafif dağıtımlar.

Sistem Özelliklerim:
CPU: Intel B960
GPU: Nvidia GT520M
RAM: 4GB

Geri
Yukarı