Rehber Windows 11'de Görev Çubuğu Simgelerinin Boyutunu Değiştirme

Merhaba, forumda bu konu hakkında bir yazı göremedim ve yararlı olabileceğini düşündüğüm için yazmak istedim.
Windows 11'de hali hazırda görev çubuğu ayarlarında simge boyutlarını düzenleyebileceğimiz bir menü yok. Ancak Windows 10'da vardı. Windows 10'u küçük simgelerle kullananlar için, Windows 11'deki simgelerin varsayılan boyutu rahatsız edici olabilir.

Windows 11'de simge boyutu değiştirmek için öncelikle Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedit) açıyoruz ve HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced konumuna gittikten sonra bu konumda sağ tıklayıp New-> DWORD(32 Bit) Value seçeneğini belirleyip, "TaskbarSi" isminde bir değer oluşturuyoruz. Oluşturduğumuz değere çift tıkladığımızda "Value Data" alanına isteğimize göre 3 farklı seçenek girme hakkımız var.
Bu seçenekler;
"0" -> En küçük simge boyutudur.
"1" -> Varsayılan simge boyutudur.
"2" -> Extra büyük simge boyutudur.
Kullanmak istediğimiz boyuta göre değeri girip bilgisayarı yeniden başlattığımızda yaptığımız ayarlar uygulanacaktır.

Windows 11'in tam sürümü çıktığında muhtemelen Görev Çubuğu simge boyutlarını düzenleyebileceğimiz bir menü oluşturulacaktır. Ancak o zamana kadar bu ayarı değiştirmek isteyen kullanıcılar için faydalı olacağını umuyorum, sağlıklı günler.

0.png
1.png
2.png

Kaynak

Yeni konular

Geri
Yukarı