Çözüldü Windows 11'de Microsoft Store eski hali ile kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

memo66

Centipat
Yer
İstanbul
RAM
ADATA 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz Bellek
SSD veya HDD modeli
XPG SX8100 Serisi 512GB M.2 3500-2400MB/s SSD
Ekran kartı
ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6
Anakart
ASUS TUF B450-PRO GAMING Anakart
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600 4.2GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
USB ile Windows 11 yükledim ama Store Windows 10 gibi gözüküyor. Güncelleştirmeleri al deyince herhangi bir güncelleme gelmiyor. Herhangi bir uygulama yüklemek istediğimde 0x80072F8F hatasıyla karşılaşıyorum. Bu arada Windows 11'i kurarken bazı adımları tamamladıktan sonra ilk defa gördüğüm bir ekran açıldı, 2-3 seçenek falan vardı ben Windows 11 için bunlardan birini seçmemi istiyordu sanırım. Yukarıda 3 saniye sonra bilmem şu şey seçilecek diyordu. Zaten ben ekranı tam görene kadar kapandı. Bu ekranın ne olduğunu merak ediyorum. Şimdi ne yapmam lazım, yardımcı olursanız sevinirim. Tekrar mı kurmalıyım Windows 11'i? Kuracaksam nasıl kurmalıyım?

Bilgisayarım Windows 11 ile uyumlu, kurulumdan önce zaten Windows 11 kullanıyordum. Şu Microsoft Store'dan artık nefret ediyorum. Sürekli sıkıntı çıkarıyor ve ben haftalardır uğraşıyorum.

Çözüm
Şu an bilgisayarı kurdum ve bir sorun yok, ama karşılaştığım sorunların büyük bir kısmını internet yüzündenmiş sanırım. Windows Update, Microsoft Store Update, Steam ve Epic Games veya interneti kullanması gereken bazı şeyler benim şu an evde kullandığım internette çalışmıyormuş. Telefondan Wi-Fi açtım, hepsi tak diye düzeldi. Anlam veremedim.

Tek tek dene. Ve unutma imajı belleğine GPT formatında yazdıysan BIOS ayarın UEFI, MBR formatında yazdıysan legacy olması gerekiyor.

GPT formatında yazılmıştı belleğe ve BIOS da UEFI vardı. Ben Partition 2'yi seçtim, ve oldu. Teşekkürler hocam.

Güldügum için özür dilerim ama güldürdün

Sorun değil, ahahaHAHha😂
Öncelikle sorun Windows 11'in eski bir sürümünü yüklediysen ondan kaynaklı olabilir. O gördüğün garip ekran ise muhtemelen boot Manager ekranı. Windows 11'in yanında farklı bir işletim sistemi veya onun önyükleyicisi kurulu olabilir.

Öncelikle sorun Windows 11'in eski bir sürümünü yüklediysen ondan kaynaklı olabilir. O gördüğün garip ekran ise muhtemelen boot Manager ekranı. Windows 11'in yanında farklı bir işletim sistemi veya onun önyükleyicisi kurulu olabilir.
Sanırım format atmadan üste kurmuş arkadaşımız o yüzden Windows 10 ile 11 arasında seçim yapmasını istedi.

Cevap verdiğin için teşekkürler hocam.
Windows 11 ISO bu linkten indirmiştim ISO dosyasını, güncel diye biliyorum.
Peki şu an ne yapmalıyım hocam?

Microsoft Store'dan önce Windows Update üzerindeki güncellemeleri tamamlamalısın.
Sanırım format atmadan üste kurmuş arkadaşımız o yüzden Windows 10 ile 11 arasında seçim yapmasını istedi.

Bana da öyle geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı