Çözüldü Windows 11'de mikrofon çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

orhanaygun41

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Windows 11 ilk çıktığından beri kullanıyorum Insider sürümü ile yükledim. Fakat o zamandır beri hiç mikrofon takıp kullanmadığımdan bu sorunu görmemiştim dün akşam bir takıyım dedim mikrofonlu kulaklığımı. Kulaklıktan ses geliyor fakat mikrofondan ses gitmiyor karşıya nedeni ne olabilir sizce? Başka bir kulaklık da denedim sonuç aynı.

Farklı bir cihazda test ettin mi?

Daha tam sürüm olmadan Windows 11'e geçmek hata. Haydi geçtin diyelim. Bazı sorunlar ile karşılaşabilirsin. Sürücüler güncel olduğu halde bu durumu yaşıyorsan sorun işletim sisteminden dolayı olabilir. İşletim sistemi henüz yeni olduğu için bazı eksiklikleri bulunabilir.

Mikrofon ayarlarında mikrofon aktif görünüyor mu bir kontrol edin.

Farklı bir cihazda test ettin mi?

Daha tam sürüm olmadan Windows 11'e geçmek hata. Haydi geçtin diyelim. Bazı sorunlar ile karşılaşabilirsin. Sürücüler güncel olduğu halde bu durumu yaşıyorsan sorun işletim sisteminden dolayı olabilir. İşletim sistemi henüz yeni olduğu için bazı eksiklikleri bulunabilir.

Kulaklık çalışıyordu hocam. Yüksek ihtimal işletim sisteminden kaynaklı. Fakat benim gibi bu sorunu yaşayan var mı acaba Windows 11'de?

Mikrofon ayarlarında mikrofon aktif görünüyor mu bir kontrol edin.

Aktif gözüküyor. Test et dediğimde ses gitmiyor mikrofondan.
Şu anda Windows 11'e gelen yeni güncelleme ile sorun çözüldü, arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı