Windows 11'de oyunlar kapanıyor

34lucifer28

Hectopat
Merhabalar, yaklaşık 2 ay önce Windows 10 Pro sürümünü Windows 11 Pro olarak güncelledim. Ancak güncelleme yaptıktan sonra mevcutta oynadığım oyunlar bir süre sonra hata vermeden kapanmaya başladı. Bu durumu yaşayan var mı? Windows 10 geri dönmemi tavsiye eder misiniz?

Şu an Windows 11 kullananlar deney tahtası olarak kullanıyor bilgisayarını bence. En az 2 sene daha Windows 10 devam.

Windows 11 beni nedense işkenceden kurtardı çünkü. Windows 10'dayken bilgisayar aşırı donuyordu aşırı kasıyordu Windows 11'de çok iyiydi fakat sıkıntı çıkardığı için 2.işletim sistemi olarak kurdum Windows 10 yine dediğim gibi aşırı donuyor aşırı kasıyor ama dayanıyoruz işte.

Win10 da aşırı donma takılma yapıyorsa donanım olarak yetersiz olabilirmi acaba bilgisayarınız. Ben 10 senelik işlemci, anakart, ram kombinasyonu ile sıfır sıkıntı şekilde kullanıyorum windows 10 u. Ha arada güncelleme sonrası bazı saçmalıklar oluyordu ama son bir senedir öyle bir sıkıntı da yaşamadım şükür.

Windows 10'da aşırı donma takılma yapıyorsa donanım olarak yetersiz olabilir mi acaba bilgisayarınız. Ben 10 senelik işlemci, anakart, RAM kombinasyonu ile sıfır sıkıntı şekilde kullanıyorum Windows 10'u. Ha arada güncelleme sonrası bazı saçmalıklar oluyordu ama son bir senedir öyle bir sıkıntı da yaşamadım şükür.

Windows 11'de işte aşırı donmuyor aşırı kasmıyor gayet performanslı gayet optimize gayet sorunsuz çalışıyordu tabii her işletim sisteminde olarak mouse ile siyah ekran sorunu çıktı onun dışında hiçbir sorunu yok. Windows 10 güncellemeden sonra sapıtıyor mavi ekranlar kasma sorunları anlatsam bitmez.
Şimdi tarama yaptım. Aldığım sonuç "Windows resource protection did not find any integrity violations". Yani bir hata bulamadı.

İşlemciniz AMD mi?

Windows 11'de işte aşırı donmuyor aşırı kasmıyor gayet performanslı gayet optimize gayet sorunsuz çalışıyordu tabii her işletim sisteminde olarak mouse ile siyah ekran sorunu çıktı onun dışında hiçbir sorunu yok. Windows 10 güncellemeden sonra sapıtıyor mavi ekranlar kasma sorunları anlatsam bitmez.

İşlemciniz AMD mi?

ASUS B550 Gaming Plus - AMD Ryzen 3600 - NVIDIA GeForce ROG STRIX RTX 2060 Super Advanced 8 GB kullanıyorum.

ASUS B550 Gaming Plus - AMD Ryzen 3600 - NVIDIA GeForce ROG STRIX RTX 2060 Super Advanced 8 GB kullanıyorum.
Sorun burda başlıyor. AMD işlemcilerde Win10'da bazen sıkıntı oluyordu Technopatta karşıma haber olarak çıktı Win11'de tamamen optimize sorunları vardı. Kısaca 2 tane çözüm var 1. Çözüm zor olan Intel işlemci almak 2. Çözüm kolay olan win10 geri dönmek.

Sorun burada başlıyor. AMD işlemcilerde Windows 10'da bazen sıkıntı oluyordu Technopat'ta karşıma haber olarak çıktı Windows 11'de tamamen optimize sorunları vardı. Kısaca 2 tane çözüm var 1. çözüm zor olan Intel işlemci almak 2. çözüm kolay olan Windows 10 geri dönmek.

Teşekkürler hocam tavsiye ve yönlendirmeler için. Unutmadan bir hatasını daha söyleyeyim :) örneğin PC kullandım ve başlat menüsünden bilgisayarı kapat dedim. Nadiren de olsa ekranın görseli gidiyor. Ancak kasa hala çalışır vaziyette kalıyor. Bu da ayrı bir gelişme Windows 11 geçtikten sonra.

Geri
Yukarı