Windows 11'de performans arttırmak için yapabileceğimiz ayarlar, dosyalar var mı?

cqmas

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Pc: Dell Latitude E7450
İşlemci:Intel(R) Core(TM) i7-5600U CPU @ 2.60GHz 2.59 GHz
Ram Boyutu : 8,00 GB (kullanılabilir: 7,86 GB)
Sistem Türü : 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci
İşletim Sistemi : Windows 11 Pro
Os Sürümü: 22H2
Os Deneyim : Windows Feature Experience Pack 1000.22638.1000.0
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Evo
Ekran kartı
Yok
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-5600U CPU @ 2.60GHz 2.59 GH
Bilgisayarım son zamanlarda acayip yavaşladı ve kullanmağıdım tüm uygulamaları silmeme rağmen hala daha çok yavaş. Bu yüzden yapabileceğim ayarlar veya dosya silme vb. şeyler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım son zamanlarda acayip yavaşladı ve kullanmağıdım tüm uygulamaları silmeme rağmen hala daha çok yavaş. Bu yüzden yapabileceğim ayarlar veya dosya silme vb. şeyler var mı?

Hocam klasik ayarları yaptınız mı? Bilgisayarı yüksek performansa alma vb.

Windows arama çubuğuna 'MSConfig' yaz ve çıkan uygulamayı tıkla. Önyükleme sekmesine gir ve gelişmiş seçeneklerden işlemci sayısını en yüksek değere getir, tamama bas, tekrar uygula ve tamama bas ve sistemi yeniden başlat.

Hocam o ayar hiçbir işe yaramıyor ve laptoplarda çok fazla ısınma yapıyor bu arkadaşın bilgisayarıda laptop.

Evet yaptım. Bilgisayarı ilk kurduğumda yaptığım bir ayardı.

Ayarlardan gizlilik sekmesine gelin ve oradaki bütün Windows ve uygulama izinlerini kapatın. Sadece arka plan uygulamalarında Windows Defender'ın çalışmasına izin verin o kadar.

Windows arama çubuğuna 'MSConfig' yaz ve çıkan uygulamayı tıkla. Önyükleme sekmesine gir ve gelişmiş seçeneklerden işlemci sayısını en yüksek değere getir, tamama bas, tekrar uygula ve tamama bas ve sistemi yeniden başlat.

Abi Windows zaten gerketiğinde bütün çekirdekleri kullanıyor zaten bizde üstüne kullanımını sınırlıyoruz.

Bunu önermeyin bir işe yaramaz sonra konu açıyorlar işlemcim tek çekirdek görünüyor diye bu geliştirici aracıdır hızlandırmaz.

Bunu da yapabilirsiniz hocam.

Yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı