Windows 11'de RTX 2060 ve R5 2600X boşta 40 derece

esercan

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Sağlık Çalışanı
İşlemci R5 2600X - Sıvı Soğutucu
Ekran Kartı ASUS ROG STRIX RTX 2060
Anakart MSI 570X Edge Wi-Fi
RAM G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz

Arkadaşlar benim başımdan bir olay geçti. Sistemim Windows 10'da iken sistemim gayet stabil çalışırdı. CPU ve GPU sıcakları gayet düşüktü. Ortalama 30-35 arası idi. Daha sonra Windows 11'e geçiş yaptım. CPU kullanımı %100 sorunu bende oldu bir ara. Düzelttik, daha sonra yine bozuldu ve bir türlü düzeltemedik. CPU ve GPU ortalama 38 ile 42 derece olmaya başladı. Bunlar sistem boşta iken. Herhangi bir şey açmaya başladığımda ise çok hızlı bir şekilde sıcaklıklar artmaya başladı. Daha sonra belki sistemim Windows 11 için yazılımsal olabilir diye Windows 10'a tekrar geçtim.
Arkadaşlar, CPU düzeldi ama GPU düzelmedi. Neredeyse oyunlarda dahi pek ısınmayan kart boşta ortalama 41 görüyor. Bir oyun açınca 50-55 dereceyi geçmeyen kart yanmaya başladı. Ne yapabilirim?

Ek olarak en son PUBG'da görüntüde sürekli oynaklık ve oyundan atma sorunu yaşadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
aynı sorunu yaşıyorum thermal grizzyl minus pad 8 aldım çok pahalı bir termal ped yine thermal grizzly termal macun aldım uyguladım hala ekran kartım boşta 40 derece sonra diğer insanların boşta ekran kartı sıcaklıklarını inceledim windows 11 kullanıcıları genelde 40 derece ve üzeri bir sıcaktaydı, windows 10 kullanıcıları ise 28, 30, 33 derece civarı boşta ekran kartı sıcaklığına sahiplerdi windows 11 de böyle sıcaklıklar elde etmek mümkünmüdür nasıl windows 11 de boşta ekran kartı sıcaklıkları 30 derece sıcaklığına düşürülür?

Geri
Yukarı