Çözüldü Windows 11'de şifresi bilinmeyen Admin profili nasıl kaldırılır?

• Konuyu başlatan Lewa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 583
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lewa

Hectopat
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
12
Bir imaj yükledim, kullanışlı bir Windows 11 imajıydı. Sanal makineye kurmuştum. Bir sorun vardı ki, bir tane admin hesabı vardı her türlü değişiklikte admin hesabının şifresini istiyordu. Admin hesabının şifresine erişimim yoktu. O hesabı nasıl silebilirim?

Çözüm
Hmm, hocam biraz uzun bir yolu var. Bekleyin, yazacağım.
Not: Bu işlemi yapmadan önce sorun çıkarma potansiyelleri olduğu için Windows Defender'ı kapatmanız önerilir.
  1. Yeniden Başlat'a basarken Shift'e basılı tutun. Lütfen bekleyin yazılı bir ekran gelecektir.
  2. Lütfen bir seçenek belirleyin yazılı başka bir ekran gelecektir. Sorun Gider'i seçiniz.
  3. Komut İstemi'ne tıklatın. Kendi hesabınızla girin.
  4. notepad yazıp Enter'layın. Dosya > Farklı Kaydet'i seçin.
  5. Dosya Türü'nü "Tüm Dosyalar" yapın.
  6. Soldaki menüden Bu Bilgisayar'ı seçin.
  7. Kendi Windows'unuzu kullandığınız diski seçin.(Disk alanından anlarsınız)
  8. Windows > System32 dizinine girin.
  9. Listede aşağı kaydırın, Magnify.exe çıkacak. Ona bir kere tıklayıp F2 tuşuna basın, adlandırma kısmı açılacak. İsmini "Magnify2.exe" yapın.
  10. Yaptığınız değişiklik olmamış gibi gözükecek, sorun yok. Bu menüde yaptığınız değişiklikler gözükmüyor.
  11. Listede yukarı kaydırın, cmd.exe çıkacak. Ctrl+C, Ctrl+V ile çoğaltın. Yine bu da başlangıçta gözükmeyecek.
  12. F5 tuşuna basarak listeyi yineleyin.
  13. cmd - Kopya.exe dosyasının ismini F2 tuşuyla "Magnify.exe" yapın.
  14. Sistemi normal bir şekilde başlatın.
  15. Sağ alttaki erişim ayrıcalıkları tuşundan Büyüteç'i açın.
  16. net localgroup Administrators %USERNAME% /add yazıp Enter'layın.
  17. Komut başarıyla tamamlandı çıktısı aldıysanız bir sorun yok demektir.
  18. Yaptığımız şeyleri geri alalım. Yani, Magnify.exe'yi silip Magnify2.exe'nin ismini Magnify.exe yapalım.
Beklettiğim için kusura bakmayın. Takıldığınız bir yer olursa yardım isteyebilirsiniz, iyi sosyaller.
Hocam çok saçma bir durumla karşılaştım. Biliyorsunuz bu konudaki amacımız hesabı yönetici yapmak ancak ınternet'te bulduğum videolarda bunun çözümünü yönetici olarak çalıştırılan CMD'den yapmışlar :D

Windows kurulum ISO'sundan başlatın orada "gelişmiş seçenekler"i seçip önceki yazıda belirttiğim 3. adımdan devam edin.
Çünkü dediğim gibi, bu sorunun çözümü için CMD'yi yönetici olarak çalıştırmanız gerekiyor.

Tamamdır teşekkürler. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı