Windows 11'de takılma sonrası renk değişimleri

SinekTV

Hectopat
İndirilenler klasöründen farklı bir klasöre düşük boyutlu bir dosya aktarırken yükleme işlemi %61'de takılı kaldı ve birkaç saniye sonra masaüstü ve görev çubuğunun aynı renge (Discord arka plan renginin, Windows gece modundaki görünümüyle aynı gibiydi.) büründüğünü gördüm.

Masaüstü ve görev çubuğunda hiçbir şekilde işlem yapılamıyordu ve ben de Görev Yöneticisi'nden Kaspersky'ı açarak hiçbir müdahalede bulunmadan tarama yaptırmaya başladım. Ayrıca ALT+TAB yaptığımda karşıma Windows XP gibi eski Windows'larda açılan panel geliyordu. Kaspersky hızlı tarama sonrası hiçbir tehtidin olmadığını raporladı. Sistemi güç düşmesinden kapatıp tekrar açtım ve şu an bir sıkıntı yok, her şey olması gerektiği gibi.

Bundan 3 gün önce bilgisayara trojan girmişti ve Kaspersky yardımıyla temizlemiş, üstüne bir kez daha tam tarama yapmış ve tehdit olmadığını görmüştüm. Yani trojandan kaynaklı olduğunu da sanmıyorum.

+ Bilgisayarı tekrar açıp Discord'a geldiğimde bir sunucunun sohbet kanalında (O kanaldaydım) 35 kişilik velet ordusu tarafından 1 dakika içinde aynı mesajın 35 kez spamlandığını gördüm. Discord çöktü de böyle bir hal mi aldı acaba? Discord çökseydi görev çubuğu da gitmezdi aslında.

Sizce sıradan bir Win11 hatası mıydı yoksa virüs mü?

Son düzenleme:
İlginç bir durum. Malwarebytes ile de test etmenizi öneririm. Her ihtimali göz önünde bulundurun.
İşletim sistemi hatası da olabilir tabii.
Eklemeyi unutmuşum; problem anında bilgisayara flash bellek takılıydı ve bahsettiğim dosyayı flash belleğe aktarıyordum. Bilgisayarı tekrar açıp flash belleği tekrar taktığımda flash belleğin çöktüğünü mü ne söylüyordu. Ya flash bellek çöktüğü için böyle oldu ya da nedeni bilinmeyen bu problem yüzünden flash bellek çöktü. Tekrar tam tarama test yaptım bir tehtid çıkmadı. Teşekkürler.

Geri
Yukarı