Windows 11'den 10'a dönülür mü?

166770

Kilopat
Makaleler
5
Ben şuan Windows 11 kullanıyorum, ama ne bileyim çok ısınmadım. Aynı zamanda değişik. Geri 10'a dönmek istiyorum. Sizce geri sıfırdan 10 kurayım mı? FPS düşüşü olur mu? Birde RAM kullanımı azalır mı 10'da?

Oyun performansı açısından uzun dönemde sıkıntı yaşayabilirsin.

En iyisi elindekine alışmaya başla.

Şahsen ben FPS farkı yaşadım. Windows 10'da 2K çözünürlükte 80-90 FPS arası alıyordum Fry Cry 5 de, Windows 11 de ise 110-120 FPS alıyorum. Kısacası Windows 10 dan daha performanslı Windows 11. Ha menüler karışık gelebilir o tamamen zevk meselesi ama performans dersen farkediyor.

Ben şu an Windows 11 kullanıyorum, ama ne bileyim çok ısınmadım. Aynı zamanda değişik. Geri 10'a dönmek istiyorum. Sizce geri sıfırdan 10 kurayım mı? FPS düşüşü olur mu? Bir de RAM kullanımı azalır mı 10'da?

Eminim Windows 10 alıştığın için geçmek istiyorsundur sonuç olarak çok ciddi bir görsel fark var eminim alışırsın biraz zaman tanı.

Şahsen ben FPS farkı yaşadım. Windows 10'da 2K çözünürlükte 80-90 FPS arası alıyordum Fry Cry 5 de, Windows 11 de ise 110-120 FPS alıyorum. Kısacası Windows 10 dan daha performanslı Windows 11. Ha menüler karışık gelebilir o tamamen zevk meselesi ama performans dersen farkediyor.
FPS konusunda her donanım için tutarlı değil.

Geç 10'a kardeşim, madem onu beğeniyorsun.
Altyapı sistematiği aynı sadece birbirinden farkı 11 custom biraz daha 11 i android lere benzetiyorum sade lite bir görüntü vermişler app deneyimi boş gereksiz.
Win10 son sürüm indir yükle kafaya takma.
FPS konusunda rahatsızsan şaka yapmıyorum windows 7'ye geç 10 veya 11 den aldığın fps'in 2 katını alıcaksın denedim gördüm.
Sebebi;
arkaplanda gereksiz mru'lar app'ler windows 10/11 mağaza bileşenleri güncelleme hizmetleri, defender aptallığıi chrome abartısı vb.
Windows 7 de ise öyle şeyler yok arkaplanda sadece local system uygulamaları çalışır temeldir sadedir.

Geç 10'a kardeşim, madem onu beğeniyorsun.
Altyapı sistematiği aynı sadece birbirinden farkı 11 custom biraz daha 11 i android lere benzetiyorum sade lite bir görüntü vermişler app deneyimi boş gereksiz.
Win10 son sürüm indir yükle kafaya takma.
FPS konusunda rahatsızsan şaka yapmıyorum windows 7'ye geç 10 veya 11 den aldığın fps'in 2 katını alıcaksın denedim gördüm.
Sebebi;
arkaplanda gereksiz mru'lar app'ler windows 10/11 mağaza bileşenleri güncelleme hizmetleri, defender aptallığıi chrome abartısı vb.
Windows 7 de ise öyle şeyler yok arkaplanda sadece local system uygulamaları çalışır temeldir sadedir.
8.1 daha hafif ve güncelleme alıyor.

Sebebi;
Hocam bunun için düzenlenmiş Win 10 kullanabilir. Win 7 desteği kesildi, sistem çok kötü değilse Windows 7'e geçilmemeli diye düşünüyorum.

Hocam bunun için düzenlenmiş Win 10 kullanabilir. Win 7 desteği kesildi, sistem çok kötü değilse Windows 7'e geçilmemeli diye düşünüyorum.
Evet hocam tercih ederim ama lütfen temiz ve güvenilir geliştiricilerden indirin/temin edin.
Tüm tweakların yapılmış olduğundan emin olun Win7 den daha iyi olucaktır.
İsterseniz vericeğim programla kendiniz de windows .iso sunu düzenleyebilir tweak edebilirsiniz.
8.1 daha hafif ve güncelleme alıyor.
Hocam 11 beğenmeyen adam 8.1 'in başlat menüsüne küfür eder.
Bu yüzden önerilerim bu şekilde. 8.1 de tabiki sevenleri için güzel bir sistem, ama ben tercih etmiyorum.

Evet hocam tercih ederim ama lütfen temiz ve güvenilir geliştiricilerden indirin/temin edin.
Tüm tweakların yapılmış olduğundan emin olun Win7 den daha iyi olucaktır.
İsterseniz vericeğim programla kendiniz de windows .iso sunu düzenleyebilir tweak edebilirsiniz.
@OgnitorenKs hocamın yaptığı çok iyi, şu an laptop'umda mucizeler yaratıyor.

Geri
Yukarı