Windows 11'den 10'a geri dönülmüyor

Profesör01

Hectopat
Merhabalar. Ben bugün Windows 11'den 10'a geçmek istiyorum fakat geçmeye çalışırken bu hata ile karşılaşıyorum, yardımcı olur musunuz?

1630604598382.png

Nasıl peki hocam.

Bir Windows 10 USB'si oluşturup yükleme ortamından normal format atıyormuş gibi atacaksınız lakin önemli bir adım var oda kurulacak disk ekranında hiçbir şey silmeden ileriye basacaksanız sonra uyarı gelecek dosyalar Windows. old a taşınacak diye.

Bir Windows 10 USB'si oluşturup yükleme ortamından normal format atıyormuş gibi atacaksınız lakin önemli bir adım var oda kurulacak disk ekranında hiçbir şey silmeden ileriye basacaksanız sonra uyarı gelecek dosyalar Windows. Old a taşınacak diye.

Peki taşındıktan sonra ne olacak benim bilgisayarımda 2 boot olmuş olmaz mı Windows 11'i silmek istesem nasıl yaparım Windows 10'a geri dönmek istiyorum hiçbir şey silmeden.

Peki taşındıktan sonra ne olacak benim bilgisayarımda 2 boot olmuş olmaz mı Windows 11'i silmek istesem nasıl yaparım Windows 10'a geri dönmek istiyorum hiçbir şey silmeden.
Hayır. Dualboot olması için başka diske kurmak gerekir. Bunu yüzlerce kez yaptım/yaptırdım. Hiçbirinde dosya kaybı olmadı. Doğru yaparsanız veri kaybetmezsiniz.

Hayır. Dualboot olması için başka diske kurmak gerekir. Bunu yüzlerce kez yaptım/yaptırdım. hiçbirinde dosya kaybı olmadı. Doğru yaparsanız veri kaybetmezsiniz.

Aslında az çok anlatmak istediğinizi anladım bir özet geçeyim ve doğru mu anlamışım siz onaylayın ben Windows 11 kullanıcısıyım Windows 10'a geçmek istiyorum öncelikle Windows 10 ISO'yu flaşıma alıyorum yazdırıyorum ve kurulum ekranına geliyorum sonra hangi diske kuracaksın yerinde hiçbir şey silmeden Windows 11'in kurulu olduğu diski seçiyorum ve devam et diyorum sonra Windows 11 dosyaları windows.old klasörüne taşınmış oluyor ve hiçbir sürücü uygulamalar dosyalar silinmemiş oluyor bunu onaylarsanız yapacağım.

Aslında az çok anlatmak istediğinizi anladım bir özet geçeyim ve doğru mu anlamışım siz onaylayın ben Windows 11 kullanıcısıyım Windows 10'a geçmek istiyorum öncelikle Windows 10 ISO'yu flaşıma alıyorum yazdırıyorum ve kurulum ekranına geliyorum sonra hangi diske kuracaksın yerinde hiçbir şey silmeden Windows 11'in kurulu olduğu diski seçiyorum ve devam et diyorum sonra Windows 11 dosyaları windows.old klasörüne taşınmış oluyor ve hiçbir sürücü uygulamalar dosyalar silinmemiş oluyor bunu onaylarsanız yapacağım.
Evet ama bir uyarı almanız gerek. Dosyalarınız taşınacak diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı