Windows 11'den beklentiniz ne?

NT sisteminin ölmeye başladığını söylüyorlar, sizce bu doğru mu ?
Evet Linux kullanan kişiler bunun farkında. NT çekirdeği Windows Vista'dan sonra minik güncellemeler dışında hiçbir yenilik ya da güncelleme almadı, hala gereksiz kalıntılar ve tarihi arayüzlü yerler var. İkonlar daha bu sene güncelleme alacak şaka gibi. O yüzden diyoruz gelecek Linux'te diye.
Linux çekirdeğinin geçmişi bu şekilde. Güncellenme tarihlerine bakmanızı öneririm. Linux kernel version history - Wikipedia

Son düzenleme:
  • Daha yuvarlak hatlara sahip güncel bir bir tasarım bekliyorum. Ubuntu ve macOS Big Sur tasarımı bana gayet modern geliyor.
  • İki farklı "Paint" gibi birbirinin kopyası uygulamalar olmamalı. "Ayarlar" ve "Denetim Masası" gibi aynı işlevli iki bölüm de olmamalı. "Denetim Masası" kalkacak ise de "Ayarlar" bölümünü görsel ağırlıklı olarak baştan aşağı yenilemeliler.
  • Microsoft Store'un baştan aşağı yenilenmesi gerekiyor.
  • Windows 10'da olduğu gibi bir yıl ücretsiz yükseltme bekliyorum.
  • Sürekli çıkan Threshold, Redstone, 21H1 gibi güncelleme isimlerinden vazgeçmelerini bekliyorum. İlk çıkan Windows 10 ve son versiyonun uygulama uyumlukları açısından çok farkı var. Steam dahi bu konudan bir ara şikayet etmişti. Bir süre sonra oyunlar "Windows 10 destekli ama Redstone 5 güncellemesi veya sonraki güncellemeleri aldıysa!" gibi dipnotlara ihtiyaç duyacak. macOS gibi 10.1 veya 10.2 şeklindeki isimlendirme son kullanıcı için daha kolay. Windows 21, 21.1, 22 gibi küçük isimlendirmelerle ilerleyebilirler. Microsoft zaten "Windows artık bir işletim sistemi değil servis." demişti.

Not: Alan adı uzantılarını kurcalayan kişiler Windows 11 için bir bağlantı bulmuş. Etkinlik saati de 11 olduğu için Windows 11'e kesin gözüyle bakıyorum.
aka.ms/windows11
aka.ms/windows10

Son düzenleme:
Windows Lite falan yapında bari biz kurtulalım şu ızdıraptan.

Kendiniz yapın hocam.

Geri
Yukarı